تلفات 50 درصدی آب کشاورزی در کانال ها / نیاز به ایجاد منبع انرژی در محل برای تامین آب

[ad_1]

ایسنا/ گیلان نماینده مردم لنگرود در مجلس با بیان اینکه سد سفیدرود در حال حاضر کل قاره را پوشش می دهد گفت: تامین آب برای کل قاره امکان پذیر نیست و از سد سفیدرود تا شهر لنگرود به عنوان آخرین ناحیه مدرسه حدود 150 کیلومتر آب داریم. . کانال ها

پرویز محمدنژاد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به مشکلات حوزه تامین آب کشاورزی در منطقه گیلان، اظهار کرد: اعتبارات لازم برای ساخت سد در قانون بودجه 1401 منعکس شده است.

وی از اختصاص 2 هزار میلیارد تومان برای احداث سدهای پراکنده خبر داد و بیان کرد: یکی از راهکارهای ما باید در حوزه تامین آب کشاورزی ایجاد منبع آب در محل باشد.

نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سد سفیدرود در حال حاضر کل قاره را پوشش می دهد، گفت: تامین آب کل استان و از سد سفیدرود تا شهر لنگرود به عنوان آخرین ناحیه مدرسه امکان پذیر نیست. ، ما در مورد. 150 کیلومتر کانال و به این ترتیب 50 درصد از آب در طول مسیر از بین می رود.

محمدنژاد با اشاره به مقررات زدایی کانال و محدودیت نگهداری و بهبود گردش آب، گفت: باید منبع انرژی در محل ایجاد کنیم تا تلفات کاهش یابد و کشاورزان به آب دسترسی داشته باشند.

وی از اختصاص 15 میلیارد تن برای احداث سدهای دوگانه در شهرستان لنگرود خبر داد و گفت: همچنین حفاری چاه های نیمه عمیق و ورود آب به آبراهه ها از جمله اقداماتی است که می تواند نگرانی ها را در زمینه رفع نگرانی کند. آب کشاورزی “

یکی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس درباره افزایش ۶۷ درصدی بندر گردشگری چمخاله گفت: تاکنون ۷۴ میلیارد تومان برای این پروژه مهم هزینه شده و قرار است تا پایان سال به اتمام برسد.

وی نوغان را شناسنامه شهرستان گیلان و لنگرود عنوان کرد و گفت: در حال حرکت به سمت کشاورزی دانش بنیان هستیم به طوری که امسال تمام نوغان ها را وارد چرخه تولید کرده ایم و زمین های لازم برای توسعه گسترده نوغان فراهم شد. تولید در گیلان: میلیاردها دلار علاوه بر احیای باغات متروکه، از ظرفیت باقیمانده نیز استفاده خواهیم کرد.

محمدنژاد با اشاره به اهمیت چای برای گیلان یادآور شد: درآمد انسان در گرو تولید چای است و بنابراین تولید باید برای چایکار به صرفه باشد. در این راستا بر قیمت عادلانه تاکید داریم و در یک سال گذشته شاهد افزایش 57 درصدی قیمت چای درجه یک و 38 درصدی افزایش قیمت چای درجه دو بوده ایم.

وی با بیان اینکه توزیع اعتبار خرید چای در سال جاری نیز از 200 میلیارد تومان تا 300 میلیارد تومان تضمین شده است، ادامه داد: با تزریق اعتبار به صندوق حمایت از توسعه صنعت چای در طیفی از کشاورزی و امروزی است. امکانات و ادوات. چای سازی ما قصد داریم ارزش افزوده ایجاد کنیم.

نماینده لنگرود در مجلس همچنین از پرداخت 105 میلیارد تومان از حوزه مدیریت پسماند در بخشداری گیلان در سال گذشته خبر داد که تقسیمات شهرستان لنگرود 24 میلیارد تومان بوده است و گفت: اختصاص 250 میلیارد تومان در سال جاری در سفر ریاست جمهوری به این منطقه. باید صبر کنیم تا وارد شویم

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها