تعالی سازمانی با احترام به دانش و مهارت نیروی انسانی خود

[ad_1]

در دومین همایش روز ملی نیروی انسانی در جهاددانشگاهی تاکید شد: بحث بر سر یک روز و یک دقیقه تمرکز بر نیروی انسانی نیست. این موضوعی است که همه اعضای گروه باید به آن توجه کنند. اگر مدير سازماني قصد دستيابي به اهداف خود را دارد، معمولاً نيازمند نگاه به منابع انساني از نظر سرمايه انساني است.

به گزارش ایسنا، دومین همایش روز ملی نیروی انسانی و تقدیر از جهادگران کلیدی در پیشبرد اهداف مدیریت منابع انسانی جهاددانشگاهی با حضور دکتر مهدی بسولی معاون پشتیبانی و مدیریت منابع جهاددانشگاهی عادل تقوی، رئیس اداره تعالی سرمایه انسانی و توسعه رفاه منابع انسانی امروز (25 فروردین 1401) به میزبانی گروه راهبری کل تعالی سرمایه انسانی و توسعه رفاه، معاونت پشتیبانی و جهاد دانشگاهی در موسسه پژوهشگاه فرهنگ، هنر و معماری این موسسه.

دکتر مهدی بسولی در این همایش گفت: بحث یک روز و یک دقیقه نگاه به نیروی انسانی نیست. این موضوعی است که همه اعضای گروه باید به آن توجه کنند. اگر مدير سازماني قصد دستيابي به اهداف خود را دارد، معمولاً نيازمند نگاه به منابع انساني از نظر سرمايه انساني است.

وی گفت: نیروی انسانی محدود به یک روز و یک دفتر و یک حوزه نیست. یعنی نمی توان گفت بخش منابع انسانی یا حوزه پشتیبانی بالاتر از منابع انسانی است. هر بخش و هر سطح متفاوت در یک سازمان مسئول حفظ محیط منابع انسانی است.

معاون پشتیبانی و مدیریت منابع جهاد کشاورزی گفت: اگر سازمانی بخواهد به تعالی و اهداف خود برسد باید به دانش و مهارت نیروی انسانی خود احترام بگذارد و از این دانش استفاده کند. بنابراین سازمانی مانند جهاددانشگاهی (که مهمترین منابع را در اختیار دارد) مانند سایر سازمان های مشابه از سرمایه و منابع فیزیکی برخوردار نیست، نیروی انسانی دارد که به آن افتخار می کند و این نیروها نیز در کشور افتخار می کنند.

دکتر گفت. او یکی از اعضای خانواده است و ما در جهاد دانشگاهی کار و زندگی نمی کنیم، جهاد دانشگاهی فرهنگی است که به آن اعتقاد داریم.

وی با تاکید بر اینکه آموزش، انرژی، رضایت سرمایه انسانی و حفظ سرمایه انسانی باید مورد توجه و توجه قرار گیرد، گفت: اگر می خواهیم جهاد دانشگاهی روز به روز رشد کند، قاعده توجه بیشتر به منابع انسانی است. و باید اضافه کرد که این شامل دفتر یا منطقه نمی شود.

وی در ادامه به تشریح برخی از سیاست های برنامه هفتم جهاددانشگاهی پرداخت و گفت: حفظ و ارتقای نیروی انسانی و تشویق مشارکت جهادگران در همکاری، تصمیم گیری ها و تصمیم گیری ها، تقویت فرهنگ جهادی، ارتقای جبران خدمات عضویت، نوسازی مجموعه و حفظ نیروی انسانی، آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی و توسعه خدمات رفاهی برای اعضا و خانواده ها از برنامه هایی است که در سیاست های کلان برنامه هفتم مورد توجه قرار خواهد گرفت و امیدواریم بتوانیم با تعریف آن سیاست ها را اجرایی کنیم. برنامه های مناسب

فعالیت های گروه راهبری کل تعالی سرمایه انسانی و توسعه رفاه در جهاد دانشگاهی

در بخشی دیگر از این مراسم، دکتر تقوی گزارشی از فعالیت اداره کل تعالی سرمایه انسانی و توسعه رفاه جهاددانشگاهی ارائه کرد و گفت: برگزاری دوره آموزشی ارزیابی، تصویب دستورالعمل اقدام ماده واحده سازمانی (پروژه) طراحی بهترین الگوی اخلاق، ارزش و فرهنگ سازمانی در جهاددانشگاهی، تغییر وضعیت پیشکسوتان، ثبت تجربیات و دانش مدیران عالی جهاددانشگاهی و اجرای خط دوره مقدماتی و منابع انسانی. برای مدیران و کارشناسان امور اداری و منابع انسانی جهاددانشگاهی فعالیت این دفتر بوده است.

وی همچنین درباره استقرار سامانه کامل منابع انسانی و اتوماسیون اداری اظهار کرد: این سامانه شامل بازدید و آموزش حضوری در 25 واحد، استقرار زیر سامانه حضور و غیاب و زیر سامانه مدیریت از جمله اقدامات دیگر است. مربوط به سیستم کامل منابع انسانی و اتوماسیون اداری انجام شده است.

رئیس اداره تعالی سرمایه انسانی و توسعه رفاه جهاددانشگاهی گفت: برگزاری و پیگیری جلسات ستاد کرونا و اقدامات لازم جهت مدیریت، برنامه ریزی و اجرای طرح واکسیناسیون سلامت اعضا برای 1800 نفر از کارکنان و معلمان واحدهای سازمانی مستقر در تهران. تدوين و اجراي طرح ارزيابي انتخاب گروه مشترك بيمه سلامت با همكاري پژوهشكده سلامت، ايجاد مراكز اقامتي و عقد قرارداد با مراكز اسكان در نواحي، عقد قرارداد با آزمايشگاه‌هاي تست كرونا و ارائه تسهيلات به اعضا از جمله موارد ديگر است. اقدامات در بخش خدمات رفاهی و توسعه سلامت سرمایه انسانی.

نقش و اهمیت تفکر سیستمی در مدیریت منابع انسانی

دکتر محمدجواد ثابت، عضو هیئت علمی گروه مدیریت صنعت، در خصوص نقش و اهمیت تفکر سیستمی در مدیریت منابع انسانی سخنرانی کرد و گفت: مدیریت منابع انسانی در سازمان ها، برنامه ریزی برای مدیریت، جذب نیرو، آموزش و توسعه، جبران خسارت. خدمات، مدیریت عملکرد و کار اداری مهم هستند.

وی بیان کرد: تمرکز بر مدیریت منابع انسانی به ما کمک می کند تا افرادی را داشته باشیم که در سازمان متعهد و سازنده باقی بمانند، به عنوان مثال، تعهد و دستاورد ما باید بر اساس منشاء و ریشه این پرونده باشد که افراد، تیم ها. و سازمان ها کار می کنند.

آموزش ایجاد محصولات تجاری

دکتر افشین دبیری، مدیر آموزش و توسعه منابع انسانی گروه مپنا و عضو هیئت مدیره انجمن مدیریت منابع انسانی ایران، در خصوص آموزش ایجاد محصولات تجاری گفت: آموزش هایی که ارائه می دهید باید شفاف و منسجم باشد. در اجرای استراتژی کسب و کارها دخیل هستند.

وی با تاکید بر اهمیت نتایج کسب‌وکار، گفت: سازمان‌دهی متخصصان آموزش، کار ارائه کلاس‌ها، ابزارهای آموزشی یا حتی خودآموزی نیست، بلکه کسب‌وکار آنها به توسعه محصولات تجاری کمک می‌کند.

آنچه که یک سازمان قصد سرمایه گذاری و درک یادگیری را دارد به میزان مشارکت آنها در یادگیری و برآورده کردن انتظارات مدیران برای دستیابی بهتر بستگی دارد. انتظار می رود تمام فعالیت های یادگیری، نتایج کسب و کار را توضیح دهند.

ارزیابی جهادگران کلیدی در پیشبرد اهداف مدیریت منابع انسانی جهاددانشگاهی

در این همایش از جهادگران برجسته در پیشبرد اهداف مدیریت منابع انسانی جهاددانشگاهی که به اسامی زیر می باشد تجلیل شد:

– مرتضی سیاهکالی مرادی، کارشناس امور اداری منطقه قزوین

– مرتضی رمرودی خجسته مدیر اداری و امور عمومی استان سیستان و بلوچستان

– اشرف سلیمانی، مدیر اداری و عمومی منطقه مرکزی

– سمیه ملکی، مدیر اداری و امور عمومی واحد علامه طباطبایی

– فاطمه لشنی، کارشناس امور اداری مرکز اطلاع رسانی علمی جهاد دانشگاهی

– غلامرضا مقدم قلندرآبادی، مدیر بخش طراحی و توسعه تحقیقات منطقه خراسان شمالی.

– مهسا با رویکرد کارشناسی به استراتژی سلامت، ایمنی و سرمایه انسانی در معاونت خدمات رفاهی و توسعه سلامت سرمایه انسانی

– محمدرضا بابایی گلسفید، رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی امور اداری و عمومی.

– معصومه یعقوبی، مدیر ستاد نگهداری و جبران خدمات سرمایه انسانی

– یوسف خزایی مسئول خدمات پشتیبانی ستاد

– ریاست پذیرایی و تشریفات ستاد را رضا اردستانی بر عهده دارد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، در این همایش پروفسور محمدمهدی مشیدی معاون توسعه و خدمات ویژه بانکی (مرکز اطلاع رسانی علمی) جهت ارائه تجربیات موفق جهادی، دکتر هاشم واعظی (رئیس پژوهشکده مطالعات توسعه). سخنرانی در مورد اهمیت کار در سرمایه انسانی جهاددانشگاهی (مطالعه موردی: پژوهشکده رویان) و دکتر شهپر حقیقت (پژوهشگاه معتمد) در مورد وضعیت اپیدمیولوژیک توزیع کووید-19 و رفتارهای بهداشتی مرتبط با آن در واحدهای جهاددانشگاهی.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها