بیانیه پایانی نشست کمیته اتحادیه عرب برای مقابله با اقدامات رژیم صهیونیستی در بیت المقدس

[ad_1]

اعضای کمیته اتحادیه عرب برای واکنش به رژیم صهیونیستی در بیت المقدس با برگزاری نشستی تخریب مسجدالاقصی و تجاوزات صهیونیستی به فلسطینیان را محکوم کردند.

به گزارش ایسنا، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبنان، وزرای خارجه کمیته اتحادیه عرب مخالف نظام صهیونیستی در پایان نشست خود در اردن با صدور بیانیه هایی مسجد الاقصی و تجاوز به فلسطینی ها را تکذیب کردند و آنها را از حقوقشان محروم کردند. محکوم.

او گفت: «این حملات و حملات محرک آشکاری برای احساسات مسلمانان در سراسر جهان است و آزادی عبادت در مسجد الاقصی و آزادی نمازگزاران را برای دسترسی به این مکان مقدس محدود می کند.

وزرای خارجه، اعضای کمیته اتحادیه عرب برای واکنش به نژاد صهیونیستی در اورشلیم نیز هشدار دادند که چنین اقدامی نوید موجی از خشونت را می دهد که امنیت و ثبات در منطقه و جهان را تهدید می کند.

شرکت کنندگان در این نشست در ادامه ضمن انتقاد از تمامی اقدامات و تخلفات نظام صهیونیستی با هدف تغییر جایگاه تاریخی مسجدالاقصی و سایر اماکن مقدس فلسطین، از رژیم صهیونیستی خواستند تا به امروز خود احترام بگذارد. موقعیت مکان ها

این کمیته همچنین از جامعه بین‌المللی و به‌ویژه شورای امنیت خواست تا برای توقف فعالیت‌های غیرقانونی رژیم صهیونیستی در بیت‌المقدس و مسجدالاقصی اقدام فوری و در چارچوب حفظ بین‌المللی پاسخگو باشد. امنیت و آرامش

کمیته اتحادیه عرب با نظام صهیونیستی در اورشلیم از جمله اردن مخالفت کرد و الجزایر، عربستان سعودی، فلسطین، قطر، مصر، مراکش، تونس ریاست کنوانسیون عربی را بر عهده داشتند، امارات متحده عربی به عنوان یکی از اعضای شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل متحد. این اتحادیه عرب خواهد بود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها