به نظر می رسد قرارداد مالچ پاشی بین ایران و عراق آسیب دیده است

[ad_1]

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از ظرفیت های دیپلماسی در این زمینه استفاده کرد.

احمد علیرضا بیگی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به معضل ریزگردها و لزوم پیگیری آن، اظهار کرد: ریزگردها موضوع جدیدی نیست و حدود 8 سال پیش شاهد بالاترین میزان گرد و غبار در کشور بودیم. کشوری که در آن در برخی از شهرها زندگی وجود دارد، به ویژه در اهواز مشکلات واقعی ایجاد کرد و بر امور زندگی انسان تأثیر گذاشت.

وی گفت: قراردادی بین ایران و عراق امضا شد و به دنبال آن مالچ پاشی در نقاطی از هورالعظیم که منشا گرد و غبار بود، پیش از این انجام شد. گرفته شده.

به نظر می رسد قرارداد مالچ پاشی بین ایران و عراق آسیب دیده است

نماینده مردم تبریز در مجلس سنای شورای اسلامی گفت: اجرای این توافقنامه بین ایران و عراق مشکل آفرین به نظر می رسد و برای مقابله با ریزگردها اقدامات لازم انجام می شود.در مورد این کارشکنی توضیح دهید.

یکی از اعضای کمیسیون داخلی ادامه داد: از سوی دیگر، ساخت سدها در ترکیه قطعا در افزایش ویسکوزیته گرد و غبار موثر بوده و منجر به کاهش حوزه آب در تعدادی از مناطق شده است. این موضوع باید از طریق قوانین بین المللی و مسیر دیپلماتیک پیگیری شود.

علیرضا بیگی در نهایت تاکید کرد: بحث آب های مرزی موضوع دیگری است که در مبارزه با پدیده ریزگردها باید مورد توجه قرار گیرد. متاسفانه ما نیاز چندانی به منابع آب مرزی نداریم و باید در حوزه آب های مرزی از حقوق خود استفاده کنیم. در چند سال گذشته هر دو بودجه مبلغ قابل توجهی برای استفاده از آب های مرزی در نظر گرفته اند و مدیرکل منابعی از صندوق توسعه برای کنترل آب های مرزی در اختیار دولت قرار داده است. حال باید بیان شود که چه میزان از این اعتبار برای این منظور صرف شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها