«بهمن کشاورز» شناسنامه کشور است/ نمی گذاریم «آقای وکیل» توهین کند.

[ad_1]

نصب پرچم توهین آمیز بر سنگ قبر بهمن کشاورز یکی از تاسف بارترین اقدامات چند روز اخیر است که خشم جامعه حقوقی کشور را برانگیخته است.

به گزارش ایسنا، سوم اردیبهشت ماه سال جاری خبر درگذشت بهمن کشاورز، وکیل برجسته کشور و رئیس سابق کانون وکلای میانه و اسکودا در رسانه ها منتشر شد. مرحوم دهقان علاوه بر خدمات ارزنده و تألیفات حقوقی فراوان، اهل وفادارترین وکلا نظر رسانه ها بودند.

متاسفانه چند روزی است که تصاویری در شبکه های مجازی دست به دست می شود که در آن پرچم هایی در مخالفت با شخصیت مرحوم بهمن کشاورز بر مزار وی نصب شده است.

این است

این موضوع چند روز پس از انتشار این خبر تایید شد قانون کمک به صدور مجوز کسب و کار در پنجم اردیبهشت امسال در شورای نگهبان اتفاق افتاد.

طبق قانون آزمون وکالت لغو شده است و کانون وکلا و کانون وکلای دادگستری، کارشناسان رسمی قضات و مشاوران خانواده باید سالانه از طریق گروه سنجش آموزش کشور و داوطلبانی که حداقل 70 درصد (70 درصد) امتیاز دارند در آزمون وکالت شرکت کنند. میانگین امتیاز یک درصد (1%) از متولیانی که بالاترین امتیاز را کسب کرده اند، به عنوان پذیرفته شده، در مجوز مرجع مناسب برای اقدامات مناسب لحاظ می شود.

نظارت بر اجرای این تبصره از قانون فوق بر عهده قضات و رسیدگی در مورد کانون وکلا بر عهده قاضی می باشد و وکلا با مخالفت، مشاوران رسمی و خانواده قاضی تا مرتکب به مرحله ششم فقر حقوق اجتماعی موضوع ماده (19) قانون مجازات اسلامی محکوم می شود.

در پی واکنش ها و انتقادات نمایندگان مجلس به طرح این قانون، تصاویری منتشر شده که نشان می دهد فرد یا گروهی با نصب پرچم توهین آمیز بر روی آن، با طرح موافقت با صدور پروانه کسب در شورای نگهبان ابراز خوشحالی کرده اند. سنگ قبر بهمن کشاورز. انتشار این تصاویر واکنش و اعتراض گسترده جامعه حقوقی کشور را در پی داشته است.

با درگذشت استاد کشاورز ستون خیمه کاربردی فروریخت

این است

سید مهدی حجتی، عضو هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز در این باره به ایسنا گفت: بهمن کشاورز یکی از برجسته ترین وکلای تاریخ معاصر ایران در عرصه وکالت بود. او نماد ادعای کشور شد و لقب آقای وکیل را گرفت. استاد بهمن کشاورز علاوه بر اینکه به عنوان یک وکیل حرفه ای برجسته شناخته شد، در حوزه حمایت از حقوق وکلا در قوه قضائیه و در مقاطع مختلف کاندیدای هیأت مدیره کانون وکلا نیز پیشتاز بود. انجمن، همیشه با رای اعتماد بالا.

وی ادامه داد: مرحوم کشاورز در تشکیل اتحادیه سراسری کانون های وکلا نقش اساسی داشت. او همچنین ریاست وکلای کشور را به عنوان رئیس جمهور بر اساس آرای هیئت مدیره وکلای کشور بر عهده داشت. انجمن ها و در قالب رئیس اتحادیه و رئیس کانون وکلای مرکز و عضویت هیئت مدیره بسیار ارج نهاده شد.. با درگذشت استاد بهمن کشاورز به گفته بسیاری از حقوقدانان مشهور کشور، رکن وکالت از هم پاشید و مرحوم بهمن کشاورز به عنوان وکیل کل کشور و در میان مخالفان از حسن مقام و احترام، اخلاق و سنت حسنه داشت.

حجتی گفت: ایشان حضور پررنگی در رسانه ها داشتند و مسائل حقوقی را به زبانی ساده برای مردم تشریح می کردند و به تحلیل وقایع حقوقی روز بدون هدایت سیاسی می پرداختند و همچنین تالیفات ارزشمند خود را در چندین حوزه حقوقی و حرفه های مرتبط با کاربرد، تحلیل می کردند. او آن را به یک وکیل با تجربه تبدیل کرد.

این وکیل دادگستری گفت: این خصوصیات باعث شد که پس از درگذشت استاد، تعداد زیادی از سیاستمداران هر سه قوه، قضات، وکلا و کارشناسان حقوقی، دانشجویان و اساتید ارشد دانشکده های حقوق به تشییع جنازه وی بروند و یکی از باشکوه ترین تشییع جنازه وی باشد. تشییع جنازه استاد در کشور برگزار شد و تشییع جنازه استاد به قدری باشکوه برگزار شد که مسجدی که در آن به خاک سپرده شدند، قومش را عزادار ندید و خاکسپاری بهمن کشاورز در بهشت ​​زهرای تهران دلیلی قانع کننده برای حرفه او به ویژه است. استاد به عنوان یک مربی، صاحب قلم و ایده و یک وکیل صاحب نام که محل ملاقات بسیاری از پیروان سال خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه اخیراً کسانی که زبان، احساس، هدف و جایگاه نداشتند، پس از تصویب طرح همیاری، با استدلال‌های استاد بهمن کشاورز در زمان حیات ایشان علیه نقش وکالت، مخالفت کردند. با حضور بر مزار استاد کردن. حداقل انتظار در نتیجه برخورد جامعه حقوقی کشور با این اقدام شنیع این است که تا زمانی که چنین اقداماتی در کشور صورت نگیرد، پرونده بدون نیاز به شکایت از سوی دادستان پیگیری شود. توهین به متهم اساتید فقید در رشته های مختلف

بهمن کشاورز الگوی اخلاق وکالت است/ توهین را نمی پذیریم

این است

عبدالله صمامی، نایب رئیس کانون وکلای مرکز معتقد است: بهمن کشاورز وکیل دادگستری در ایران است، یعنی اگر بخواهیم الگوی مناسبی از کانون وکلای دادگستری معرفی کنیم، قطعاً اولین وکیل مرحوم استاد کشاورز است. و سوابق ایشان در قالب کانون وکلا دادگستری مرکز و اسکودا و ارتباط با رسانه ها کاملا مشخص است.

وی ادامه داد: مرحوم کشاورز مسائل مبهم نداشت، ریشه خانوادگی داشت و در رعایت آنها و نحوه وکالت قضات بسیار سخت گیر بود و نسبت به سیستم کانون وکلا و احترام به وکلا و وکلا تعصب داشت. بسیاری از حقوقدانان او را به عنوان الگوی اخلاق وکالت و وکیل مرد در جمهوری اسلامی ایران می پذیرند.

صمامی گفت: در خصوص بحث بی احترامی که پس از تصویب طرح اعطای برخی مجوزها در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت، توهین ها و توهین ها و بی احترامی های برخی سلبریتی ها; در ادامه بر عظمت و رهبری آقای بهمن کشاورز تاکید شد. حتی برای کسانی که شناخت کافی از او نداشتند، این امر باعث جذابیت بیشتر آنها و پیروی از شخصیت اخلاقی او شد.

وی گفت: «در حالی که بی‌حرمیتی و تحقیر دست‌های کوتاه در این دنیا جرم است و باید مجازات و مجازات شوند.» آن دسته از افرادی که حتی از تصویب این طرح کمک‌رسانی خوشحال شدند که به نوعی کار را برایشان آسان‌تر کرده است. آنها برای ورود به عرصه کاربرد، مطمئناً اجازه می دهند که این توهین خود را به کسی که مدل اپلیکیشن است و کسی که هست بدهد.

وی در پایان تاکید کرد: وکلای کشورمان نیز معترض و محکوم به این عمل زشت و زشت هستند. این نشان می دهد که عده بسیار کمی که حتی نمی توان آنها را وکیل یا قاری حقوقی نامید، با خصومت و خصومت نسبت به کانون های وکلا این اقدام شنیع را انجام دادند. یقینا کانون های وکلای دادگستری سراسر کشور با این موضوع برخورد قانونی می کنند و ما اجازه نمی دهیم کسی زنده یا مرده وکلای کشورمان را تحقیر کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها