بهترین زمان برای شام چه زمانی است؟

[ad_1]

یکی از راه های کاهش وزن، کاهش کالری دریافتی است. در این میان، زمان مناسب برای غذا خوردن ممکن است به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند.

به گزارش ایسنا، سردخانه او نوشت: “به نظر می رسد تغذیه مناسب برای زندگی سالم نه تنها به آنچه می خورید، بلکه به زمان خوردن هم بستگی دارد.” اصلا بهترین زمان برای شام است؛ به خصوص اگر در تلاش برای کاهش وزن یا سایر نگرانی های سلامتی هستید.

تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از بزرگسالان الگوهای غذایی نامنظم دارند. به عنوان مثال، در یک مطالعه کوچک روی 156 نفر، نیمی از شرکت کنندگان به مدت 15 ساعت در روز غذا خوردند. بعضی ها آخرین وعده غذایی را ساعت چهار بعد از ظهر می خوردند و بعضی ها تا آخر شب تنقلات می خوردند. بنابراین وقتی نوبت به بهترین زمان برای خوردن شام می رسد، به اهداف سلامتی شما یا بیماری هایی که دارید بستگی دارد.

بهترین زمان برای شام

یکی از راه های کاهش وزن، کاهش کالری دریافتی است. در این میان، زمان مناسب برای غذا خوردن ممکن است به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند.

مطالعات نشان داده اند که شما باید آخرین وعده غذایی خود را قبل از شروع ترشح ملاتونین بخورید و برای خواب آماده شوید. در تاریکی، مغز ملاتونین تولید می کند. این فرآیند ریتم شبانه روزی نامیده می شود که عملکردهای اصلی بدن را تنظیم می کند و ارتباط نزدیکی با متابولیسم دارد.

خوردن باعث افزایش چربی بدن می شود در حالی که مغز برای خواب آماده می شود. علاوه بر این، محققان به این نتیجه رسیده اند که دیر غذا خوردن می تواند ریتم شبانه روزی بدن را مختل کند و در نتیجه خطر افزایش وزن و عوارض مربوط به آن را افزایش دهد.

اگر هدف شما کاهش وزن است، توصیه می شود شام را قبل از غروب آفتاب بخورید تا ریتم شبانه روزی بدنتان به هم نریزد. دیر غذا خوردن باعث می شود صبح روز بعد برای صبحانه اشتهای خود را از دست بدهید. نخوردن صبحانه باعث پرخوری در طول روز می شود و می تواند منجر به افزایش وزن شود.

به نظر می رسد بهترین زمان برای خوردن شام مطابق با ریتم شبانه روزی شما باشد و به بدن شما اجازه می دهد تا غذای کافی را قبل از خواب هضم کند. بهتر است شام را حداقل ۲ تا ۳ ساعت قبل از خواب میل کنید.

منبع: خط سلامت

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها