بستر مناسبی برای توسعه روابط ایران و ارمنستان است

[ad_1]

ایسنا/ سرمن نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، بدتر شدن روابط اقتصادی و تجاری ایران و ارمنستان را در شرایط کنونی ارزیابی کرد و گفت:

شهباز حسن پور در دیدار با سفیر ارمنستان در خصوص نقاط مشترک تاریخی دو کشور گفت:

وی در این خصوص گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان همواره بر اساس نیازها و تعاملات خاص دو کشور همسایه بوده است و تحولات و تحولات جهانی نتوانسته خللی در توسعه روابط این کشور ایجاد کند. . دو کشور.”

نماینده مردم سیرجان و بردسیر از مجلس شورای اسلامی در خصوص شرایط خاص اقلیمی استان کرمان گفت: طبیعت چهارفصل منطقه کرمان با وجود معادن متعدد در این استان و همچنین محصولات کشاورزی بی نظیر، موجب سرمایه گذاری و تعامل با سایر کشورها به ویژه ارمنستان شده است.

وی با اشاره به وجود معادن غنی مس و فولاد در استان تاکید کرد: استان کرمان آمادگی کامل برای همکاری در جهت ارتقای روابط واردات و صادرات جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان را دارد.

حسن پور بیگلری با اشاره به ظرفیت بالای این قاره در حوزه کشاورزی، خاطرنشان کرد: 80 درصد پسته ایران با سایر محصولات معدنی و صنعتی ترکیب می شود، با وجود چهار فرودگاه فعال در این استان، بستر مناسبی برای تحکیم روابط جمهوری اسلامی است. ایران و توسط ارمنستان ارائه شده است.

حسن پور بیگلری با استقبال از خواهرخواندگی شهرهای ارمنستان و یکی از شهرهای منطقه کرمان گفت: روابط همسایگی و تاریخی به دلایل مختلف می تواند دو کشور را به هم نزدیک کند و تفاهم نامه امضا شده خواهران نقطه عطفی در روابط است. ”

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی، گسترش روابط تجاری و اقتصادی را فصل جدیدی در ارتقای سطح روابط دو کشور دانست و تصریح کرد: توسعه روابط پارلمانی، حوزه گردشگری و گفت‌وگوهای مستمر دو کشور را بیشتر می‌کند. روابط اقتصادی

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها