بریم خونه! – ایسنا

[ad_1]

تجربه ناکامی برخی از لژیونرها امکان بازگشت آنها را به ایران فراهم می کند. به خصوص که در سال میزبانی جام جهانی هستیم و شاید بازی در کشور را برای حضور در میدان دید و بازگشت به تیم ملی انتخاب کرده باشیم.

به گزارش ایسنا، این روزنامه دنیای اقتصاد وی نوشت: به نظر می رسد پنجره تابستانی پیش رو را باید زمانی برای بازگشت تعداد زیادی از لژیونرها به لیگ برتر ایرلند در نظر گرفت. این مطمئن است، اما ما هنوز نمی دانیم که چه کسی خواهد بود. با توجه به افزایش نرخ ارز و جذابیت بازی در لیگ های خارجی، بسیاری از بازیکنان مطرح و نیمه دیده لیگ ایران در فصول گذشته تصمیم به جدایی گرفتند، اما تجربه برخی از آنها با شکست مواجه شد. ایران؛ به خصوص که در سال میزبانی جام جهانی هستیم و شاید بازی در کشور را برای حضور در میدان دید و بازگشت به تیم ملی انتخاب کرده باشیم. در این مطلب وضعیت برخی از افرادی که شایعات واقعی بازگشت به لیگ ایران دارند را مرور می کنیم.

به سلامتی

احتمال بازگشت او به پرسپولیس بسیار زیاد است. محمدحسین کنعانی زادگان در موقعیتی آرام راهی قطر شد و به عضویت الاهلی درآمد اما حضور او در این تیم باعث بهبود کیفیت ساختار دفاعی الاهلی نشد. گفته می شود باشگاه قطری برنامه ای برای ادامه همکاری با کنعان ندارد. اگر با خلیل زاده قهرمان به پرسپولیس برگردد، ضعف خط دفاعی قرمزها در این فصل تا حد زیادی برطرف می شود. علاوه بر این از علی علیپور و مرتضی پورعلی گنجی به عنوان دو لژیونر دیگری که آرزوی حضور در پرسپولیس را دارند نام برده می شود. علیپور حضور کمتر موفقی را در مار اری تیم پرتغال تجربه کرده است و پورعلی گنجی پس از سفر و کسب درآمد بالا، آمادگی خود را برای پیوستن به پرسپولیس به زودی اعلام کرده است. یا امسال یا فصل بعد…

خلیل زاده ترون

مدافع فصل گذشته پرسپولیس در اقدامی جنجالی راهی الریان قطر شد. نوع جدایی او از پرسپولیس که می توان گفت «پیچش» باشگاه و هواداران بود، انتقادات زیادی را برانگیخت و احساس تندی علیه قهرمانان ایجاد شد، اما او دوباره از روز اولی که روزی به پرسپولیس بازگشت، اعلام کرد. خروجی حضور خلیل زاده در این تیم قطری چندان برای این باشگاه خوب نبود و رسانه های آن کشور از تمدید نشدن قرارداد این بازیکن خبر داده اند. طبیعتا پرونده بازگشت قهرمانانه به پرسپولیس این روزها بیش از هر زمان دیگری داغ شده است. شاید بسیاری از بازیکنان پرسپولیس همچنان سردرگم این بازیکن باشند اما نیاز فنی این تیم در خط دفاعی می تواند باعث سکوت و رضایت آنها شود.

مهدی قائدی

از نظر فنی، کابوس ها به پایان رسیده است. او هم مثل نیمار بعدی آسیا یا علی کریمی به الاهلی امارات کشیده شد اما این روزها کارش از نیمکت نشینی و رسیدن به زندگی آرام هم فراتر رفته است. مهدی علی سرمربی الاهلی حاضر نیست قائدی را در لیست 18 نفره لیگ قهرمانان آسیا قرار دهد. به همین دلیل شایعات زیادی در مورد بازگشت به ایران و مشخصا استقلال شنیده می شود اما مشکل اینجاست که قائدی با الاهلی قرارداد پنجاه ساله دارد. آنها این بازیکن را رایگان نخریدند و بعید است که به راحتی آن را از دست بدهند.

علیرضا بیرانوند

مهمتر از آن، او حاضر است به لیگ برتر بازگردد و هر روز بیشتر از دیروز این خواسته را ابراز می کند. او در آنتورپ و بوآویستا دوران موفقی نداشت و حالا می خواهد به پرسپولیس برگردد. دو مشکل در اطراف آن وجود دارد. یکی اینکه هنوز یک فصل از قراردادش با آنتورپ باقی مانده است و دیگر اینکه گفته می شود به سن سربازی رسیده است. برای اولی، سیاست های باشگاه بلژیکی محکم است و برای دومی، برخی می گویند که بیرو همچنان می تواند برای معافیت مشروط درخواست دهد.

کاوه رضایی

در تابستان پنج سال پیش، یوران برای جذب او دعوای بزرگی داشت. پرسپولیس و استقلال دو طرف ماجرا بودند و با نزدیک شدن کاوه به قرمزها در ابتدای فصل، در فینال به جمع آبی پوشان پیوست. او فصل بسیار موفقی در استقلال داشت اما خیلی زود راهی اروپا شد. چرا؟ چون فقط می خواست ملی گرا باشد. حضور در تیم ملی برای رضایی خیلی مهم بود و او را لژیونر کرد اما در آن سال ها آن طور که او می خواست پیش نمی رفت. کاوه فقط در شارلوا دوران بسیار موفقی داشت، معمولاً به تیم ملی دعوت می شد اما به ندرت از او استفاده می شد. فصل گذشته حتی برای او بیگانه تر شد. چون می توان گفت این بازیکن در هافبک لوون در نیمه انتهایی جدول لیگ بلژیک غایب است! بنابراین عجیب نیست که او هم می خواهد برگردد.»

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها