برگزاری اولین جشنواره رسانه ای «حریم رسالت» ویژه خبرنگاران زن

[ad_1]

ایسنا/ گیلان مدیر عامل بسیج رسانه گیلان از راه اندازی نخستین جشنواره ویژه رسانه بانوان با عنوان «حریم رسالت» خبر داد و گفت: این جشنواره در شش محور برگزار می شود.

مهدی پارسا در جمع خبرنگاران از برگزاری نخستین جشنواره رسانه ای بانوان با عنوان «ماموریت حریم خصوصی» خبر داد و گفت: جشنواره «حریم خصوصی ماموریت» هستیم، باید برای این قشر از جامعه کار ارزشمندی در عرصه رسانه انجام شود. و به نفع انقلاب و نظام باشد.

وی جشنواره حریم رسالت را فرصتی برای تولید محتوای ارزشمند در جبهه انقلاب دانست و گفت: 60 درصد رسانه‌های هدف کشور را بانوان تشکیل می‌دهند و در گیلان بخش مهمی برای بانوان در ایجاد و اطلاع رسانی به مردم است. نظر. “

مدیر عامل بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه بیش از نیمی از خبرنگاران گیلان را بانوان تشکیل می دهند گفت: اولین رسانه ویژه. جشنواره.» ما زنان را در شش محور در سراسر کشور نگهداری می کنیم.

پارسا تجلیل از بانوان و ترویج روحیه خودباوری، نقش بانوان در فرهنگ ایثار و مجاهدت و شهادت، بانوان و اشتغال زایی، کارآفرینی و دانش پایه، نقش عفاف و حجاب در کاهش آسیب های اجتماعی، جوانان و راهکارها و وی «حرمت رسالت» را یکی از محورهای این جشنواره دانست و خاطرنشان کرد: حضور بانوان در عرصه های مختلف و نقش آن ها در حل مشکلات استان بسیار موثر است.

وی از بانوان در رسانه ها خواست تا به نقش زنان در عرصه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، صنعتی و… انعکاس دهند و اظهار داشت: گیلان. او 38 شهید زن دارد، «بله، مادران و همسران قهرمانان نیز با سرلوحه قرار دادن عزیزان خود حماسه های بسیاری آفریدند.

رئیس بسیج رسانه گیلان فرهنگ ایثار، درگیری و شهادت را برگرفته از فرهنگ عاشورایی دانست و گفت: خبرنگاران زن باید فرهنگ ایثار و شهادت را با هنر رسانه ای منعکس کنند.

وی با بیان اینکه امروز زنان در کنار مردان در عرصه های اجتماعی-اقتصادی حضور دارند، خاطرنشان کرد: شعار «مولد» می تواند باشد. کارفرمایان بر اساس دانش «کمک می کنند که در نهایت منجر به رشد اقتصادی کشور می شود.

پارسا با اشاره به عفاف و حجاب، نقش مهمی در مثبت اندیشی و کاهش آسیب های اجتماعی دارد و گفت: همه اقشار به ویژه بانوان باید در اهمیت، جایگاه و کارکرد عفاف و حجاب کمک کنند.

رئیس بسیج رسانه گیلان، خبرنگاران را به دقت به مشکلات استان و تحلیل مناسب به منظور ارائه راهکار دعوت کرد و گفت: با تلاش رسانه ها در فرهنگ سازی. و خواستن و به جوانان مردم گفتن ما کهنسالان کشور نباشیم.

وی ضمن قدردانی از رسانه های دوران کرونا در اطلاع رسانی و اطلاع رسانی به مردم در زمینه درمان این بیماری گفت: به زودی دبیرخانه دائمی جشنواره حریم رسالت در گیلان تشکیل می شود.

این مسئول فرهنگی ادامه داد: بانوان رسانه ای علاقه مند به شرکت در افتتاحیه جشنواره حریم رسالت می توانند آثار خود را در قالب تیتر، خبر، گزارش، یادداشت، عکس و فیلم منتشر شده در بازه زمانی 15 فروردین 1400 تا 15 خرداد 1401 تولید کنند. ایمیل “harimeh.resalat@yahoo.com” یا شماره واتساپ 09058125254.

پارسا بر لزوم افزایش بهره وری و پخش مژده در منطقه گیلان تاکید کرد و گفت: باید در صحنه انقلاب چهره واحدی برای فراخوان مسائل و مشکلات استان ایجاد شود.

وی همچنین خواستار شبکه سازی و خط مقدم رسانه های محلی در راستای اهداف نظام شد و گفت: در حوزه آموزش خبرنگاری به ویژه در شهرستان ها مشکل داریم به همین دلیل به زودی 200 نفر را آموزش می دهیم.

رئیس بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه خبرنگاران باید سواد رسانه ای را در دستور کار قرار دهند، خاطرنشان کرد: باید اقشار مختلف جامعه را سواد رسانه ای تربیت کنیم و جهاد تبیینی را دنبال کنیم که این یکی از خواسته های مدیرکل مردمی است. . انقلاب.

وی رتبه‌بندی خبرنگاران را اولین گام در حل مشکلات صنفی رسانه‌ها عنوان کرد و گفت: خبرنگاران نباید گرفتار بحران اشتغال شوند و بیمه شوند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها