بررسی بیماری زایی خروپف جدید و پتانسیل موج بعدی کووید

[ad_1]

در حالی که گونه XE ویروس کرونا در بخش‌هایی از هند یافت می‌شود، پتانسیل موج دیگری از کووید با این خرخر جدید نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است. سویه نوترکیب XE ترکیبی از دو زیرواحد emicron معروف به BA1 و BA2 است که آن را نسبت به سویه omicron اصلی عفونی‌تر می‌کند.

به گزارش ایسنا، اگرچه این بدان معناست که این سویه با سرعت بیشتری نسبت به سری های قبلی Omicron در حال گسترش است و افراد بیشتری را نسبت به قبل تحت تاثیر قرار می دهد، اما کارشناسان اکنون معتقدند که از آنجایی که این سویه در اوایل سال جاری در بریتانیا این مورد را پیدا کرد. فشار ویروسی متوسط

با این حال، کارشناسان نسبت به لزوم رعایت پروتکل ها هشدار می دهند و به مردم توصیه می کنند رفتارهای پیشگیرانه را ادامه دهند.

ژانر نوترکیبی XE چیست؟

سویه کروناویروس XE برای اولین بار در اواسط ژانویه در بریتانیا شناسایی شد و از آن زمان تاکنون در بیش از 600 مورد تشخیص داده شده است. موارد بسیار کمی از این سویه نیز در چین و تایلند گزارش شده است. گفته می شود این سویه 10 درصد مسری تر است و ظرفیت انتقال بالاتری نسبت به ویروس اصلی 1.1 دارد.

سویه XE چقدر جدی است؟

شدت پاتوژنز XE در حال حاضر خفیف به نظر می رسد، اگرچه قبل از این ادعا باید مراقب باشیم. ما همچنین باید در نظر داشته باشیم که بسیاری از مردم در حال حاضر بسیار بیشتر از قبل واکسن دریافت می کنند. به گفته کارشناسان، تاکنون شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد این بیماری به دلیل خروپف شدید XE ایجاد می شود و تعداد بستری شدن در بیمارستان یا مرگ و میر افزایش نیافته است. برای تایید این نکته نیاز به تحقیقات و مشاهدات بیشتری است.

علائم شایع سویه XE

تا به امروز، علائم این خروپف شبیه علائم Omicron است و ممکن است شامل خستگی، بی حالی، تب، سردرد، بدن درد، تپش قلب و مشکلات قلبی باشد. همچنین هیچ مدرکی مبنی بر تفاوت سیگنال های خروپف XE با سیگنال های موجود وجود ندارد.

آیا سویه XE می تواند موج جدیدی از عفونت ها را ایجاد کند؟

به گفته هندوستان تایمز، نمی توان انتظار داشت که سویه مکرر XE باعث موج جدیدی از بیماری ها شود. سویه‌های مختلفی از ویروس کرونا در طول صرع شناسایی شد که بیشتر آنها به سرعت ریشه‌کن شدند. در این زمینه آیا می تواند موج جدیدی از اپیدمی ها را ایجاد کند یا خیر؟ کارشناسان می گویند که هنوز جای سوال است، واکسیناسیون هنوز بهترین محافظت در برابر سویه های ویروس کرونا است و شواهد نشان می دهد که وقتی مردم برای دریافت دوز اضافی فراخوانی می شوند، استقبال می شود. «واکسن ها جان انسان ها را نجات می دهند و مرگ و میر را کاهش می دهند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها