با ساخت سد الند خوی 80 میلیون متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی کنید

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان غربی معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: سد الند خوی در پی تکمیل مرحله بررسی احداث می شود.

یاسر رهبرالدین در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در شهرستان خوی در نتیجه 300 میلیون مترمکعب آب رودخانه های بزرگ قطور و الند که از استان و شهرستان خارج می شود، باید سد احداث شود. برای کنترل آن این آب روان

وی ساخت سد غازان را به دلیل مشکلات موجود در بخش کیفیت آب و گرانی سد رد کرد و گفت: پرونده سد غازان توسط کمیته فنی شرکت فنی مدیریت تاسیسات ایران رد شد. “

رهبرالدین بابیان اینکه بازرسی های ساخت سد الند خوی توسط پیمانکار قوی آزمایشگاه خاک تهران آغاز شد، گفت: تا 110 باید سود کرد و هم اکنون حدود 30 درصد پیشرفت داریم که به دلیل بارش برف کمی کند بود.

رهبرالدین بابیان اینکه با پایان بررسی ساخت سد الند در سال جاری، ساخت سد و اخذ ماده 23 را ادامه می دهیم، گفت: وزیر نیرو و معاون وزیر در خصوص ساخت سد دستورات اکیدی صادر کرده اند. سد الند و تنگنای مالی و اعتباری وجود دارد.

معاون امور عمرانی استاندار ادامه داد: با ساخت سد الند 80 میلیون مترمکعب ذخیره آب خواهیم داشت که 36 میلیون مترمکعب آن برای آب شرب و مابقی برای مصارف صنعتی و کشاورزی خواهد بود.

وی درباره مزایای احداث سد الند، تغذیه چاه های آب زیرزمینی از محل تخلیه سد در فصل تابستان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر این مهم در خصوص سدهای شهرچای و مهاباد و شهید کاظمی بوکان که توسط سدهای شهرچای و مهاباد رهاسازی می شوند، در حال رخ دادن است. تخلیه آب از چاه. ”آب های زیرزمینی از آب پر شده است.

رهبردین گفت: از توان ماده 56 بانک های عامل کشور برای تامین اعتبار ساخت الند با رعایت شرایط قانونی استفاده خواهیم کرد.

وی عزم و تعامل دولت و مجلس برای توسعه شهرک فقیرنشین را ستودنی دانست و گفت: احداث سد الند شهرستان خوی به عنوان منطقه ممنوعه در حوزه آب بسیار مفید خواهد بود و سرمایه گذاری های زیادی را در پی خواهد داشت. این شهر

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه صرفه جویی 36 میلیون مترمکعبی از چاه های آب زیرزمینی با احداث سد الند انجام می شود، گفت: این منطقه با استفاده نامناسب از آب های زیرزمینی با مشکلات واقعی مواجه خواهد شد. سد، این مشکلات مسدود شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها