با خوردن دانه کتان التهاب روده را بهبود ببخشید

[ad_1]

مطالعه روی 75 بیمار مبتلا به کولیت اولسراتیو نشان داد که مصرف بذر کتان ممکن است خواص التهابی این بیماری را بهبود بخشد.

به گزارش ایسنا، بیماری التهابی روده (IBD) یک بیماری التهابی مزمن است که باعث التهاب در مخاط روده می شود. این بیماری دارای دوره های عود و بهبودی است. به همین دلیل، می تواند برای مدتی شدید باشد و برای مدتی توسعه یابد.

این بیماری به صورت بیماری کرون یا کولیت اولسراتیو ظاهر می شود. در بیماری کرون، تمام قسمت های دستگاه گوارش و در کولیت اولسراتیو، بافت همبند روده بزرگ ملتهب می شود.

اگرچه علت اصلی بیماری التهابی روده شناسایی نشده است، اما عوامل محیطی، بیماری ها، شرایط ایمنی و شرایط ژنتیکی افراد به عنوان عوامل اصلی این بیماری مطرح شده است.

پاسخ ایمنی و تعادل بین عوامل دخیل در التهاب نقش مهمی در فعالیت این بیماری دارد. در سال های اخیر نقش آنتی اکسیدان های رژیمی، غذاهای مفید و تعادل باکتری های مفید در درمان التهاب روده مورد تاکید قرار گرفته است.

مطالعات نشان داده اند که دانه کتان حاوی موادی است که فعالیت آنتی اکسیدانی دارند و می توانند پاسخ التهابی را کاهش دهند. مطالعات حیوانی اثر مشتقات بذر کتان را در کاهش شدت IBD و ایجاد باکتری های مفید روده نشان داده است. با این حال، مطالعه انسانی تأثیر آن را بر وضعیت بیماران مبتلا به کولیت اولسراتیو بررسی نکرده است.

بنابراین، محققان تأثیر گیاهان آسیاب شده و روغن بذر کتان را در بیماران مبتلا به کولیت اولسراتیو بررسی کردند.

برای ارزیابی اثر این ماده، سطح پروتئین واکنشی C بسیار حساس (hs-crp) و اینترلوکین-19 در خون به عنوان بیومارکرهای التهابی، کیفیت زندگی بیمار و شاخص فعالیت بیماری و بیان ژن در التهاب نقش دارد. این بیماری (ژن TLR-4) قبل و بعد از معاینه در بیماران مبتلا به کولیت اولسراتیو اندازه گیری شد.

برای انجام این مطالعه، محققان از بیماران مبتلا به کولیت اولسراتیو برای شرکت در این مطالعه دعوت کردند و 90 بیمار با تیپ عملکردی متوسط ​​تا شدید را که شرایط لازم را داشتند انتخاب کردند و در نهایت 75 بیمار مطالعه را تکمیل کردند.

شرکت کنندگان در این مطالعه به طور تصادفی به سه گروه روغن بذر کتان، بذر کتان آسیاب شده و گروه کنترل تقسیم شدند. هیچ مداخله ای برای گروه کنترل انجام نشد و از آنها خواسته شد که پروتکل درمانی معمول خود را ادامه دهند. اعضای گروه بذر کتان آسیاب شده 15 گرم بذر کتان آسیاب شده را در یک وعده با یک لیوان آب بلافاصله بعد از صبحانه و 15 گرم در یک وعده بعد از ظهر به مدت 12 هفته مصرف کردند. علاوه بر این، شرکت کنندگان گروه روغن بذر کتان 10 گروه از این روغن گیاهی را به تنهایی و همراه با سالاد به مدت 12 هفته خوردند.

نتایج این مطالعه نشان داد که دانه کتان آسیاب شده و روغن بذر کتان می توانند علائم التهاب را کاهش دهند. همچنین مصرف بذر کتان به هر دو شکل می تواند از شدت بیماری بکاهد و کیفیت زندگی را بهبود بخشد. با این حال، تفاوت معنی داری در سطح بیان ژن مرتبط با این بیماری وجود نداشت.

محققان خاطرنشان کردند که این اولین مطالعه انسانی در مورد اثرات دانه کتان بر علائم التهاب، کیفیت زندگی، شدت بیماری و سطح بیان ژن TLR4 در بیماران مبتلا به کولیت اولسراتیو متوسط ​​تا شدید است.

این محققان پیشنهاد می‌کنند که در مطالعات آینده، دانه کتان باید در مدت زمان طولانی‌تر و در دوزهای بالاتر استفاده شود تا تأثیر آن بر سطوح TLR4 مشاهده شود.

در این مطالعه نوا مرشدزاده از گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، شبنم شاهرخ، وحید چالشی و محمدرضا زالی; محققین پژوهشکده گوارش و بیماریها، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سهیلا کریمی، پروین میرمیران; پژوهشگران مرکز تحقیقات تغذیه و غدد در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همکاری کردند.

نتایج این تحقیق در قالب یک مقاله علمی با عنوان “تأثیر رشد بذر کتان بر بیان ژن و التهاب در بیماران مبتلا به کولیت اولسراتیومنتشر شده در مجله International Journal of Clinical Practice.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها