بالا بودن میزان مسمومیت و مرگ ناشی از قارچ های سمی/ هشدار وزارت بهداشت همزمان با فصل بهار

[ad_1]

مدیرکل دفتر مطالعه و اکتشاف مصرف فرآورده های بهداشتی سازمان غذا و دارو می گوید . و سموم، گفت: بیش از 5000 مورد مسمومیت ناشی از مصرف قارچ های سمی و خودرو گزارش شده است.

دکتر نوشین محمد حسینی در گفت وگو با ایسنا وی با اشاره به آغاز فصل بهار و ایجاد شرایط مساعد برای رشد قارچ های خودرو، ضمن هشدار نسبت به مسمومیت توسط قارچ ها و سموم خودروها، گفت: با شروع فصل بهار و ایجاد شرایط مساعد برای رشد قارچ های خودرو، همه ساله در ابتدای سال متاسفانه با مسمومیت های فاجعه بار ناشی از مصرف خوراکی قارچ ها و سموم خودرو مواجه هستیم.

میزان مسمومیت قارچ های سمی در پنج سال اخیر

وی گفت: بر اساس آمار به دست آمده از دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال 1396 تعداد 1540 مورد مسمومیت با قارچ و سم خودرو به بیمارستان گزارش شده است. به دلیل مسمومیت با قارچ خودرو و سموم به بیمارستان گزارش شدند که نشان دهنده آمار بالای قربانیان و شایع بودن این سم در کشور است.

استان هایی که بیشترین مسمومیت های قارچی سمی را دارند

محمد حسینی با بیان اینکه مصرف شفاهی قارچ های سمی و خودرویی متاسفانه منجر به مرگ، نارسایی کبد و بیمارستان بسیاری از همراهان ما شده است، ادامه داد: بیشترین مسمومیت سال 1396 مربوط به شهرهای کرمانشاه، آذربایجان غربی، لرستان بوده است. گلستان و کردستان بوده است. همچنین بیشترین میزان مسمومیت در سال 1397 مربوط به شهرهای کرمانشاه، گلستان، لرستان و آذربایجان غربی (ارومیه) و زنجان بوده که بیشترین مسمومیت در سال 1398 مربوط به شهرهای لرستان، آذربایجان غربی، اردبیل، تهران و کردستان است. آیا بیشترین مسمومیت ها مربوط به سال 1399 بجنورد (خراسان شمالی)، تهران، شهرکرد، گلستان و آذربایجان غربی (ارومیه) و مقداری مسمومیت در نیمه اول سال 1400 مربوط به شهرهای بجنورد (خراسان شمالی)، تهران است، شهرکرد، لرستان و گلستان.

توصیه هایی برای پیشگیری از مسمومیت با قارچ های سمی

وی گفت: در پنج سال گذشته 5175 مورد مسمومیت ناشی از مصرف قارچ خودرو در همراهان ساکن در مناطق غربی، کوهستانی یا مرطوب کشور و با آموزش و اطلاع رسانی عمومی و به موقع ایجاد شده است. اجتناب از هشدار امکان پذیر خواهد بود. بر این اساس افراد برای جلوگیری از مسمومیت و مرگ ناشی از مصرف قارچ های سمی باید به نکاتی توجه کنند.

محمد حسینی ادامه داد: بر همین اساس از قارچ های خودرو به خصوص قارچ هایی که در کنار تنه درختان به ویژه درختان خشک شده رشد می کنند و یا قارچ های جمع آوری شده توسط افراد بومی خودداری کنید. برای سلامتی خود و خانواده فقط قارچ را با مجوز مؤسسات مجاز و در بسته بندی خریداری و مصرف کنید. همچنین لازم به ذکر است که شناسایی گونه‌های قارچ خوراکی از گونه‌های سمی تنها بر اساس ویژگی‌های ظاهری مانند شکل، رنگ، بو، قوام و طعم دشوار است و تنها توسط قارچ‌شناسان و گیاه‌شناسان مجرب قابل انجام است. بنابراین توصیه های برخی افراد را در تشخیص انواع سمی از انواع قارچ های خوراکی رعایت نکنید. در عین حال، مصرف قارچ توسط پرندگان و سایر حیوانات اهلی و وحشی نشان دهنده غیرسمی بودن قارچ برای انسان نیست.

وی افزود: برخی روش ها و معیارهای سنتی مانند رنگ قاشق نقره ای در اثر تماس با قارچ و یا وجود حشرات در اطراف قارچ و محل رشد قارچ ملاک علمی و صحیحی نیست. یافتن تناقضات – قارچ در همه موارد سمی است.«برخی از سموم سموم قارچی در برابر حرارت هستند و فرآیندهای تهیه غذا مانند کباب کردن، جوشاندن، سرخ کردن و بخارپز کردن نمی تواند سموم موجود در آنها را به طور کامل از بین ببرد.

علائم و نشانه های مسمومیت قارچی سمی

وی ادامه داد: همچنین در صورت مشاهده علائم و نشانه های گوارشی از جمله تهوع، استفراغ و اسهال، تاخیر پنج تا ۱۲ ساعته پس از مصرف خوراکی قارچ خودرو، بیمار را در اسرع وقت به مرکز سموم درمانی ویژه منتقل کنید. ” در مواردی که علائم گوارشی بیش از 6 ساعت پس از مصرف قارچ خودرو ظاهر می شود، این قارچ ها بسیار سمی هستند و در سال های اخیر منجر به نارسایی شدید کبد و مرگ برخی از همراهان ما شده اند.

نیاز به انتقال سریع بیمار سمی به مرکز پزشکی

محمد حسینی گفت: انتقال سریع بیمار مسموم به مرکز تخصصی درمان مسمومیت پتانسیل درمان موفقیت آمیز را افزایش می دهد و هرگونه تاخیر در این امر احتمال درمان و حتی مرگ بیمار را افزایش می دهد. و علائم به خصوص نوع تاخیر در فرد با سابقه قارچ پوسیدگی دهان، از هرگونه خوددرمانی و درمان نمادین خودداری کرده و در صورت امکان بیمار را در اسرع وقت به بیمارستان منتقل کنید، نمونه قارچ خورده شده را به همراه داشته باشید. بیمار برای شناسایی کادر پزشکی در بیمارستان

وی گفت: با شروع فصل بهار و رشد قارچ های سمی در طبیعت، هر ساله چندین همراه به دلیل عدم آگاهی و عدم توانایی در تشخیص قارچ های سمی از گونه های بی ضرر در اثر مسمومیت با قارچ – قارچ سمی، مرگ موقت، دائمی و حتی مرگ . وی گفت: تأیید می‌کنم که در بسیاری از موارد نمی‌توان قارچ سمی را از روی ظاهر آن شناسایی کرد و دانش لازم است. متأسفانه از سال 1397 تا نیمه اول سال 1400 بیش از 5000 مورد مسمومیت بستری در این منطقه را شاهد بوده ایم که بیشتر آنها در استان های آذربایجان غربی، لرستان، کرمانشاه، کردستان، زنجان، گلستان و شهرکرد رخ داده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها