بازیگری پر از تهیه کننده که برج می سازد نه برنامه نویس!

[ad_1]

بیوک میرزایی هنرمند سابق کشورمان که خود را برای پخش سریال «جشن سربرون» به کارگردانی مجتبی راعی آماده می کند، درباره لزوم رقابت سالم بین شبکه های تلویزیونی و اینکه اساساً تا چه حد به این رقابت ها اعتقاد دارد؟ او می گوید: به دلیل خطوط قرمز و لینک هایی که در سازمان صدا و سیما وجود دارد، رقابت در شرایط فعلی به هیچ وجه نمی تواند سالم باشد. رقابت زمانی درست است که میدان برای همه یکسان باشد.

این هنرمند که این روزها مدعی حضور بیشتر در رادیو است، در گفت وگو با ایسنا، با طرح این سوال که مرز رقابت سالم و ناسالم کجاست و اگر نه، رقابتی بین شبکه های تلویزیونی وجود ندارد، چقدر می توانیم پیشرفت کنیم؟ کارگران امید؟ پاسخ داد و نظر خود را در این زمینه بیان کرد.

میرزایی گفت: متأسفانه این روزها برخی از کارگردانان و تهیه کنندگان هستند که برای تایید کارشان تلاش می کنند، مثلاً مسائل دینی مانند شیردهی و مسجد را به اختصار بیان می کنند و همین مسائل باعث می شود متن آن ها موافق باشد. “چرا این اتفاق می افتد ؟! به دلیل این مسائل، من معتقدم که رقابت سالمی وجود ندارد، زیرا رقابت سالم زمانی رخ می دهد که رهبران درست کار کنند. مثلاً فیلم «وضعیت مهدی» اثری سالم و خوب در دفاع از مقدسات و اسلام است و آدم دوست دارد اصلاً به اثر نگاه کند، چون انصافاً متن را لمس کرده و برایش زحمت کشیده است. اما بعضی ها فقط از خودگذشتگی می کنند و در مقابل جنگ و جنگ حرف می زنند و بعد می بینیم که هیچ پیامی در کارشان نیست. بنابراین، زمانی می توان رقابت سالمی ایجاد کرد که محدوده عرض هر یک از اعضا برابر باشد و آنها بتوانند حضور داشته باشند. نکته دیگر این است که رقابت سالمی وجود ندارد.

همه اول بودجه کار را می خواهند بعد متن

وی سپس با انتقاد از سریال های مربوطه گفت: به عنوان مثال در ایام دهه فجر، نوروز و ماه محرم سریال هایی پخش می شود که نشان می دهد چگونه اجازه پخش این آثار را داده اند! متاسفانه هیچ چیز سر جای خودش نیست. کارگردانان خوب ما در خانه بیکار هستند و تولیدات تلویزیونی ما هر روز ضعیف تر می شود. در هر صورت ما آدم های جاه طلبی هستیم، آرزو می کنم سال جدید در کنار سلامتی، فرصتی برای رشد و کار برای همه باشد. طبیعتاً همه ما دوست داریم حداقل چند شغل خوب در رزومه خود داشته باشیم، نه فقط برای پول. الان اوضاع به حدی است که همه ما اول بودجه می خواهیم و بعد سراغ فیلمنامه و کارگردان می رویم. زمانی که در گذشته بودیم، ابتدا پرسیدیم که در متن چیست؟ این خیلی چیز بدی است.

آقای جبلی باید میدان را به کسانی بدهد که کارها را می دانند

میرزایی در ادامه سخنان خود خطاب به رئیس وقت خبرگزاری صدا و سیما گفت: کار بلد باش وگرنه خانه آنجاست. ویران شده است “واقعا تلویزیون جذابیت خود را از دست داده است. من بازیگری که پنجشنبه ها و جمعه ها در خانه هستم ترجیح می دهم تلویزیون ببینم، اما وقتی می بینم واقعاً هیچ چیز برایم جذابیتی ندارد، فقط دستم را روی آن می گذارم. شبکه های ماهواره ای که اتفاقاً چیزی ندارند، اما در پایانی که من میزبانی می کنم.

بازیگری پر از تهیه کننده که برج می سازد نه برنامه نویس!

بیوک میرزایی در رادیو

تولیدکنندگانی که برج می سازند، نه تولیدکنندگان

بازیگر سریال های «همسایه ها»، «خانه سبز»، «روز جوانی»، «گمشدگان» و «کلاه پهلوی» سپس در گروه صدا و سیما به اظهارنظر درباره درآمد تهیه کنندگان ناآگاه پرداخت و از این اتفاق انتقاد کرد seo.

گفت: متاسفم که این را می گویم، اما کسانی هستند که باغدار، صاحبخانه و البته برج ساز هستند، اما آمده اند و نماینده بوده اند! خب معلومه که وزنشون هم کیلویی هست چه انتظاری ازشون میشه؟ متأسفانه هیچ کس نمی گوید که شما اصلاً این کار را نمی کنید. این تهیه کننده ها کسانی هستند که پسرعموها، پسرعموها و دخترهای خود را استخدام می کنند و همین باعث افت تلویزیون شده است. متأسفانه در اثر تغییرات و بهبودهایی که در سازمان صورت گرفته، خطوط قرمز آنقدر بالا رفته است که همه به سمت شبکه تئاتر خانه روی آورده اند و حداقل شاهد کارهای خوبی در این شبکه هستیم.

میرزایی گفت: تلویزیون این روزها کار بزرگی ارائه نمی دهد به همین دلیل است که بزرگان ما به شبکه نمایش خانگی روی آورده اند و شرایط به حدی پیش رفته است که برخی به مواردی دست می زنند که صرفاً نیاز به توافق دارد. . مثلاً یکسری آثار دینی و قرآنی ارائه می دهند، البته نه اینکه ما مخالف این کارها هستیم، نه، ما هم مسلمانیم، اما دوستان با این حربه وارد می شوند، اما بعد می بینیم که متنشان درست نیست یا آیا کارگردان درست می گوید امروز تهیه کننده نقش کلیدی دارد چون پول می دهد. گاهی می بینیم که تهیه کننده نقش بازیگران را هم انتخاب می کند! حرف اول یک سریال خوب اول با داستان گفته می شود و بعد تیم (انتخاب بازیگر) درست است، اما این روزها کارگردان قدرت انتخاب بازیگر را ندارد و با این کار همه چیزش به هم می ریزد. من فکر می کنم همه ما سه یا چهار رهبر داریم که قدرت انتخاب دارند، مانند داوود میرباقری، حسن فتحی و غیره. متأسفانه اکنون تهیه‌کنندگان به زیر و رو شده‌اند و کاری به نقشی که مطابق با بازیگر نیست، ندارند. آنها به شغل خوبی فکر نمی کنند، فقط می خواهند پول در بیاورند.

هنرمندان اغلب به شبکه نمایش خانگی روی آورده اند

وی سپس به حضور کارگردانان مطرح در شبکه نمایش خانگی پرداخت و گفت: این روزها کارگردانان خوب ما کار نمی کنند یا کسی سراغشان نمی رود یا در شبکه نمایش خانگی مشغول هستند. طرفداران خوبی می گیرند و پول خوبی به بازیگران می دهند و این باعث می شود که بازیگر به همان شبکه ها برود. برای ماه محرم و ماه رمضان به من زنگ زدند و چیزهایی پیشنهاد کردند، اما نظرشان آنقدر بد بود که آدم ترجیح می دهد کار نکند. به نظر من، کار کردن در یک نقطه کار نمی کند. شخصاً به خاطر همین مسائل است که بیشتر در رادیو هستم، در واقع رادیو شغل اصلی من امروز است. اگرچه بازیگری با این همه تجربه نباید در خانه بنشیند یا فقط در رادیو کار کند. ترجیح می‌دهم از رادیو پول بگیرم اما کاری نکنم.

من به جوکر دعوت شدم

این هنرمند در ادامه درباره کار جدید خود برای تلویزیون توضیح داد: اخیراً به یک برنامه رئالیتی جدید شبیه برنامه پیش تولید «جوکر» دعوت شدم و این روزها تاییدی بر اکشن آن است. به نظرم کار خوب و بازیگری زیاد است و بازیگران خوبی مثل حسن پورشیرازی، مهران رجبی، امید روحانی و سایر دوستان با آن همکاری خواهند کرد. سریال «جشن سربرون» را هم دارم که یکی دو ماه پیش آن را برای پخش تمام کردیم. در ابتدا قرار بود این سریال در فوریه 1400 پخش شود که میسر نشد. این یک درام عاشقانه و یک سریال کلاسیک پر زحمت است که ساخت آن تقریباً سه سال طول کشید.

از اسب افتادم و شغلم از بین رفت

بازیگری پر از تهیه کننده که برج می سازد نه برنامه نویس!

بیوک میرزایی در سریال جشن

بیوک میرزایی در پایان به نقش خود در سریال «جشن بیرون» اشاره کرد و گفت: «به طور کلی جشن بیرون کار خوبی است» اما چون روی صحنه مجروح شدم و از اسب افتادم پستم کم شد. یا کارش عالیه.خدایا سایه خوبی خواهد داشت.من در این سریال نقش یکی از رهبران زمان قاجار را بازی کردم، شخصیتی که از سربازی به فرماندهی می رود، متعادل کننده ای که انجام می دهد. همه چیز برای خودش است و جواب نهایی را می گیرد، فکر می کنم کار خوبی است، من از آن لذت بردم، امیدوارم تماشاگران هم از آن لذت ببرند، یکی دو سریال دیگر هم صحبت شد، اما تمام نشد، متأسفانه اوضاع تغییر کرده است. و اینکه ما در مورد قرارداد به توافق نمی رسیم یا اینکه متون آنقدر ضعیف هستند که ترجیح می دهیم کار نکنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها