بازسازی بافت تاریخی مچ دست روی میز است

[ad_1]

ایسنا/ کردستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: احیای بافت تاریخی شهر موچش با هدف ارتقای گردشگری شهری پایدار در دستور کار گروه کل قرار گرفته است.

یعقوب گویان در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس بررسی سایت گروه تخصصی بافت ها و بناهای میراث فرهنگی قاره، بافت های تاریخی موچش شامل تعدادی بناهای مدیترانه ای می شود. . در نوع خود بی نظیر است.»

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: اولین اقدام عملی در این بافت تاریخی برداشت و تهیه طرح برای بقایای یک مسجد تاریخی بود، این شهر را پس بگیرید.

وی گفت: این مسجد قدمت زیادی دارد و علاوه بر الحاقات جدید طبقه دوم در دوره قاجاریه، قسمت اصلی آن در بررسی اول نشان از قدمت دوره ایلخانی تا صفویه دارد.

گیلیان یادآور شد: برای ارائه طرح و نظارت بر اجرای عملیات مرمت و مرمت این مدرسه مسجد با استفاده از مسجد و موزه اسناد، فرهنگ و تاریخ شهر موچش را زنده کرده و وارد و مسئولیت این اداره کل را بر عهده بگیرید. و اجرای آن با مردم و حاکمیت شهر موچش.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان با بیان اینکه تپه تاریخی این شهرستان قدمتی چند هزار ساله دارد، گفت: بازآفرینی بافت ارزش تاریخی موچش می تواند نقش مهمی در جذب ثروت گردشگری و گردشگری در این منطقه داشته باشد. حوزه. .

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها