بارش شدید باران در 17 منطقه / رواناب

[ad_1]

سازمان هواشناسی نسبت به رگبار و رعد و برق در مناطق مختلف کشور، افزایش بارندگی در 17 منطقه و افزایش جزر و مد در خلیج فارس هشدار داده است.

به گزارش ایسنا گروه هواشناسی با هشدار نارنجی وی درباره تشدید سامانه آبی گفت: وقوع رگبار باران، رعد و برق، در مناطق مستعد رگبار تگرگ، وزش باد شدید، در مناطق مستعد خیزش موقت گرد و غبار فردا (14 اردیبهشت) برای مناطق آذربایجان شرقی، جنوب غرب. آذربایجان. ، جنوب اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، قزوین، چهارمحال و بختیاری، نیمه شمالی خوزستان و شرق کهگیلویه و بویراحمد، سه شنبه (15 اردیبهشت) برای اردبیل، مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، زنجان، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان و یزد و چهارشنبه (27 اردیبهشت) برای اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان، غرب کردستان، شمال استان های زنجان، گلستان و خراسان شمالی پیش بینی می شود.

به دلیل آب و هوای عادی، آبگرفتگی معابر، افزایش ناگهانی سطح آب رودخانه ها، جریان آب در کانال ها، احتمال وقوع صاعقه، لغزنده بودن جاده ها، طوفان موقت گرد و غبار و کاهش دید، آسیب به سازه های موقت، شکسته شدن تنه درختان و خسارت. برای کشاورزی دور از انتظار نیست، بنابراین سازمان هواشناسی توقف در کنار رودخانه ها و حوضه های رودخانه، اجتناب از فعالیت های کوهنوردی و جابجایی مسافران، تمیز کردن دهانه پل ها و املاک، مراقبت از ترافیک به هم پیوسته، استحکام سازه های موقت را متوقف کند. مانند پارکینگ، همراه با درختان شکسته و ساختمان های نیمه کاره، ممنوعیت چرای یا دوش گرفتن در مزارع را توصیه می کند.

گروه هواشناسی با هشدار بیدار شدن سامانه آبرسانی را گزارش و به مناطق مختلف کشور معرفی کرده است: رگبار، رعد و برق و وزش باد موقت شدید در مناطق مستعد وزش باد یکشنبه (14 اردیبهشت) در آذربایجان شرقی، جنوب غربی آذربایجان، نیمه جنوبی اردبیل، غرب کردستان. ، کرمانشاه، غرب لرستان، چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، البرز، تهران، قزوین، گیلان و غرب مازندران و دوشنبه (5 اردیبهشت) در آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، غرب مازندران، البرز، تهران ، قم، مرکزی، ارتفاعات سمنان، اصفهان، غرب یزد، خراسان شمالی رضوی، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و نیمه شمالی فارس پیش بینی می شود.

این هوا در روز سه شنبه (15 اردیبهشت ماه) برای مناطق سمنان، نیمه شمالی فارس، خوزستان، گیلان، مازندران، خراسان شمالی، اصفهان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، شمال کرمان و بوشهر خواهد بود.
چهارشنبه (7 اردیبهشت) برای مناطق لرستان، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال کرمان و شمال خوزستان پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی احتمال افزایش ناگهانی سطح آب رودخانه ها و کانال ها، پتانسیل برق و تگرگ، پتانسیل سیلابی موضعی، پتانسیل گرد و غبار موقت و دید محلی و احتمال آسیب به سازه های موقت وجود دارد و توصیه می شود در حاشیه ها توقف کنید. رودخانه ها و کانال ها، از فعالیت های کوهنوردی و تردد عشایر سیار خودداری کنید، در چرای دام مراقب باشید و از سم پاشی در مزارع خودداری کنید.

گروه هواشناسی با هشدار بیدار شدن افزایش سرعت باد و ارتفاع موج تا یک متر در سواحل و تا ۱.۵ متر در سواحل خلیج فارس و در منطقه بوشهر از اوایل تا اواخر وقت سه شنبه (۱۵ اردیبهشت) اعلام شد.

در چنین هوای امکان آسیب رساندن به کشتی های تفریحی و شناورهای سبک، آسیب به قفس ها و شکستن تورهای ماهیگیری و آسیب رساندن به منابع دریایی وجود دارد، لذا سازمان هواشناسی برای جلوگیری از آن تمهیدات لازم را پیشنهاد می کند. هر گونه آسیب

به گزارش ایسنا در این هشدار نارنجی پیش بینی می شود سازمان هواشناسی بر وضعیت جوی تأثیر نامطلوب بگذارد و خساراتی به بار آورد. هشدار نارنجی برای آماده سازی ابزارهای مسئول برای مقابله با غافلگیری های مضر صادر می شود. هشدار رنگ زرد این منجر به پیدایش پیازهای معلق در هوا می شود که می تواند در سفر و فعالیت روزانه اختلال ایجاد کند. این اخطار برای افزایش آگاهی عمومی صادر می شود تا با پیاز کمی سخت تر از حد معمول مقابله کنند. از سوی دیگر ماموران از این هشدارها آگاه هستند تا در صورت لزوم اقدام کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها