این وظیفه رسانه های اسلامی است که آرمان فلسطین را زنده نگه دارند. غیر منتظره از غرب

[ad_1]

یک کارشناس مسائل خاورمیانه می گوید: چالش های ایدئولوژیک بین کشورهای منطقه باعث شده است که آنها نتوانند در موضوعات مشترکی مانند پرونده فلسطین و دفاع از آرمان فلسطین با یکدیگر همکاری کنند.

حسن لاسجردی در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که چرا رسانه ها توجه چندانی به جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین ندارند و این توجه تنها به روزهای خاصی مانند روز قدس معطوف می شود؟ وی تصریح کرد: اقدام امام خمینی (ره) در اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، اقدامی نمادین و نمادین برای زنده نگه داشتن آرمان فلسطین بود و امام راحل نیز با این نامگذاری توجه خود را به این موضوع جلب کردند. تاکید آن علت فلسطین مصداق، اول جهان اسلام و زندگی روزمره آن است.

وی در خصوص بازتاب رسانه ای موضوع اوکراین و عدم انعکاس موضوع فلسطین گفت: زنده نگه داشتن آرمان فلسطین بر عهده رسانه های اسلامی و عربی است. البته در این راستا روش اطلاعاتی و اطلاعاتی نیز بسیار حائز اهمیت است و نباید به ارائه آمار و ارقام مربوط به جنایات رژیم صهیونیستی بسنده کرد، بلکه صحنه سازی میدانی نیز داشت. ارائه آمار به ذهن شنونده به یک ذهن تبدیل خطی می شود. در این زمینه، برای زنده نگه داشتن آرمان فلسطین و حرکت در این مسیر، باید ابتکارات جدیدی در مدل خبری خود ایجاد کنیم. این اخبار باید همراه با تحلیلی باشد تا افکار عمومی را در این زمینه بشناسند.

لاسجردی ادامه داد: از سوی دیگر در رقابت فعلی رسانه های جهانی پیدا کردن بلوک خبری برای همکاری سخت شده است و اکنون که رابطه ما با قطر خوب است، می توانیم با الجزیره همکاری خوبی داشته باشیم. رسانه‌های مردمی فلسطین: «در این راستا شایسته است مدیران مسئول در بخش‌های مختلف بتوانند با رایزنی و تعامل روی این موضوع کار کنند.

وی همچنین درباره تاثیر عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی بر مسئله فلسطین و حفظ آرمان های آن، توضیح داد: عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با برخی کشورهای عربی، این کشورها را از نظر سیاسی نرم کرده است. در مورد جنایات این رژیم به دلایل سیاسی موضع محکمی نگیرید و به سمت مواضع نرم حرکت کنید.

لاسجردی ادامه داد: در حال حاضر چالش های آموزشی بین کشورهای منطقه وجود دارد و این چالش های آموزشی باعث شده تا نتوانند در موضوع مشترکی مانند پرونده فلسطین همکاری کنند. منطقه همکاری آنها را با یکدیگر تضعیف می کند و آنها را مجبور می کند از موضوع اصلی مانند مسئله فلسطین دور شده و رویکردهای منطقه ای متفاوتی اتخاذ کنند.

کارشناس مسائل خاورمیانه تائید کرد: امیدواریم دولت سیزدهم بر اساس سیاست متوازن خود، چالش‌های ایران و عربستان را حل و فصل کند و این چالش‌ها را با استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای ایجاد کند. فرصتی مناسب برای رسیدگی به مسائلی مانند پرونده فلسطین.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها