ایجاد دبیرخانه دائمی «سیاست های عمومی تأمین اجتماعی» در گروه مزایا

[ad_1]

همایش ایجاد دبیرخانه دایمی سیاست های کلی تامین اجتماعی رئیس اجرائیه به منظور ایجاد جهش در قوانین اساسی و اتخاذ راهبردهای اقدام جهت رفع موانع و چالش های بالقوه و بالقوه پیگیری و تطبیق الزامات اجرای ابلاغ خط مشی در حضور معاون وزیر و رئیس نمایندگان و مدیران گروه بهزیستی کشور ابقا شدند.

به گزارش ایسنا، علی محمد قادری – معاون وزیر و رئیس سازمان مزایا در این نشست با اشاره به انتشار سیاست های مشترک و تامین اجتماعی مورد توافق رئیس اجرایی گفت: این سیاست ها بر اساس شش اصل بنیادی است که الزاماتی را برای نهادها فراهم می کند. . و مسئولان کشور ایجاد کردند.

وی با بیان اینکه هفت بند از سیاست های مشترک تامین اجتماعی مربوط به گروه مزایا و دو بند کلی است، گفت: بر اساس ابلاغ این سیاست و قانون باید از فضای موثر تامین اجتماعی کشور بهره برد. فرصت و البته باید در گروه مزایا گام‌ها و موضوعات خاصی برای انجام وظایف و مسئولیت‌های خود برداریم.

قادری بر اساس صحبت های کارشناسی انجام شده در گروه بهزیستی با تایید اینکه مباحث مطرح شده در دوره جدید مبتنی بر ارتباط با مردم یعنی استفاده از گروه های کارشناسی جهادی و جوانان انقلابی است، گفت: بحث تداوم و بازتولید است. مستلزم این است که جوانان انقلابی همیشه در دستور کار باشند و کادرسازی و کار برای مرحله دوم انقلاب اسلامی انجام شود.

معاون وزیر و رئیس گروه مزایا، تشکیل دبیرخانه، دفتر مرکزی یا شورا را بر اساس سیاست‌های کلی تعیین شده از سوی رئیس اجرائیه شناسایی و تصریح کرد: کمیته‌ها و کارگروه‌های زیر باید تأسیسی و در سطح علمی باشد. و دانش تحقیق با بنیادها، موسسات تحقیقاتی، دانشگاه ها و کنفرانس ها تماس بگیرید و از نظرات کارشناسی کارشناسان خارج از گروه سود برای پیشبرد اهداف استفاده کنید.

وی ادامه داد: در سطح رگولاتوری متشکل از کارشناسان و مدیران سازمان و ارگان های دولتی و عمومی برون سازمانی است و در این بخش باید به تولید مستمر محتوا و استفاده سازمان از کارشناسان قاره ها توجه ویژه شود. .

قادری به اجرای چهار پروژه کلیدی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد و گفت: این طرح ها در راستای حمایت از سرمایه مردم، اشتغال و تجمیع پول بازنشستگی در حال انجام است.

معاون وزیر و رئیس سازمان مزایا گفت: ایجاد فرصت های شغلی، اکوسیستم اشتغال، راه اندازی سامانه ها، تدوین اطلس اشتغال و تدوین بسته های عملیاتی برای ایجاد اشتغال پایدار از جمله اقدامات این وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

وی همچنین با اشاره به نیازهای مددجویان و جامعه هدف گروه رفاه، خواستار ایجاد ساختاری جدید شد و گفت: در اصلاح ساختار و تشکیلات سازمان به عنوان مثال توانمندی شرکت های دانش بنیان و شتاب دهنده ها مورد توجه قرار گرفت. و تغییر و اصلاح اساسنامه انجمن در راستای نیازهای جدید جامعه هدف در دستور کار قرار گیرد.

قادری با اشاره به اینکه در سال گذشته افزایش اندکی در بودجه این سازمان مشاهده شد، گفت: بودجه امسال گروه بهزیستی برنامه‌ای خواهد بود و عملکرد کارکنان براساس برنامه‌های موجود به صورت ماهانه ارزیابی می‌شود.

معاون وزیر و رئیس گروه بهزیستی در خصوص ارتباط با مردم، نظام ملی مهربانی و ارتباط توانمندی‌های افراد با دستگاه‌های مسئول گفت: این امر در کشور وجود دارد و باید متناسب با مردم مورد توجه قرار گیرد. . گروه سود

موضوعات مطرح شده شامل آمار تجمعی در حوزه خیریه و موسسات، منابع و مصارف کمک های دولتی، بازنگری قوانین و مقررات، هزینه خدمات در حوزه های مختلف، مشاغل اساسی در هر سه حوزه مسکن، معیشت و اشتغال بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان منافع کشور، شایان ذکر است؛ در ابتدای جلسه نمایندگان و مدیران نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص ایجاد دبیرخانه دائمی «سیاست های کلی تأمین اجتماعی» در گروه مزایا ارائه کردند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها