انجام اولین پیوند مغز استخوان در کودکان به صورت نیمه خودمختار در خوزستان

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان اولین پیوند مغز استخوان در کودکان به روش نشانه شناسی (هاپلو) در منطقه خوزستان انجام شد.

دکتر آرش القاصی، فوق تخصص خون و سرطان کودکان گفت: این تزریق گذرا برای کودک مبتلا به سرطان خون که مجدداً به این بیماری مبتلا شده بود در بخش ارجاع بیمارستان شفای اهواز انجام شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، وی گفت: این کودک مبتلا به سرطان خون یک سال پس از پایان دوره درمان از بیماری بهبود یافته بود و نیاز به پیوند سلول های بنیادی داشت، اما اهداکننده مناسب که شباهت ژنتیکی دارد. هیچ خانواده، اقوام و غریبه ای پیدا نشده است. با توجه به سرعت درمان، از روش نیمه تطبیقی ​​(هاپلو) با سلول های بنیادی خواهر استفاده شد.

این فوق تخصص خون و سرطان کودکان گفت: خوشبختانه با تلاش و پیگیری و مراقبت شبانه روزی تیم پزشکی مرکز ارجاع بیمارستان شفا، این ارجاع با موفقیت انجام شد و نوزاد با کیفیت مطلوب از بخش مرخص شد. . وضعیت کلی.”

وی گفت: پیوند مغز استخوان با روش هاپلو یا نیمه تطبیقی ​​به بیمارانی که در مسیر درمان نیاز به پیوند دارند اما به دنبال اهدای ژنتیکی مشابه HLA نیستند، به زندگی خود ادامه دهند و نگران پزشکان و خانواده بیماران باشند. از دست دادن و از دست دادن کمک های مالی. زمان دهانی برای درمان بیمار را کاهش می دهد.

شایان ذکر است این نوع پیوند پیچیدگی درمانی و آزمایشگاهی خاصی دارد و با تلاش تیم پزشکی مرکز پیوند بیمارستان شفا زیرساخت های لازم در این مرکز فراهم شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها