امشب مصمم هستیم که از گناه دوری کنیم

[ad_1]

ایسنا/ ایلام یک کارشناس مذهبی با بیان اینکه شب قدر، شب اعلان قرآن، شب نجات ملائکه و شب امنیت است، گفت: شب بیست و سوم مهمتر است. او مصمم است.

حجت الاسلام والمسلمین حمید هاشمی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، درباره اهمیت ماه مبارک رمضان و اهمیت نماز در آن عصرها، اظهار کرد: ماه رمضان اوج ماه سال و ایام قدر است. اوج ماه رمضان اگر شبهای ماه رمضان بادهای قدر باشد شب طوفان رحمت. اگر شب های دیگر ماه رمضان شب باران رحمت است، شب گاد، شب سیل رحمت است.
با این کارشناس مذهبی همراه باشید: خانه خدا در سرتاسر زمین علامت گذاری شده است، یا پیامبر اسلام در میان پیامبران برگزیده شده است، یا یکی از انواع سنگ ها شده است. قدر در را می دانست، پس اگر همه انتخاب می شدند، برگزیده دیگر شناخته نمی شد، به همین دلیل است که خداوند متعال شب قدر را ناشناخته قرار داده است.
هاشمی با اشاره به اینکه اهمیت و ویژگی شب قدر در قرآن از هزار شب گذشته است، گفت: شب بیست و سوم مهمتر است. در این شب کارهای زیادی در اولویت است، یکی از کارهایی که در این شب پربرکت می توان انجام داد تقویت عزم ماست. بسیاری از ما می دانیم که غیبت گناه است، اما چون اراده ضعیف است، متأسفانه آن را قول می دهیم. . در سوره طه 115 آیه داریم که حجت حضرت آدم بر آن درخت کم بوده و از بهشت ​​بیرون رانده شده است.
فرمود ایمان می خواهد گناه را ترک کند، توبه کند و بر اقتدا به نماز استقامت کند، عبادت کنند، بپرسند بهترین کاری که در شب قدر می توان کرد چیست؟ جواب این است که دعاها و عرایض شب بیست و سوم در مفاتیح است و ما باید آنها را انجام دهیم و بنابراین باید با خدا ارتباط برقرار کرد و امید را در خود تقویت کرد. حدیث داریم که وکیل یا حس شکن نباید از مردم توقع داشته باشد یا مردم را زیاد امیدوار کند، باید امید و ترس با هم داشته باشیم.
این کارشناس مذهبی با تایید این مطلب گفت: ممکن است آدم نتواند دعای جوشن کبیر را بخواند اما با جذابیت می توان با خدا و ائمه اطهار آشتی کرد. قیامت یعنی بیداری در شب قدر. در این شب باید ارتباط با امام زمان (عج) را بیشتر کنیم و برای این کار بتوانیم دعای فرج را جدی بخوانیم.
هاشمي در پايان گفت: توصيه من به همه عاشقان به ويژه كوچكترها اين است كه به مسجد رفتن به ويژه مسجد محل عزت داشته باشند و وقت خود را صرف نكنند. ماه و شب های شکرگزاری استفاده کنیم
انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها