اقدامات بنیاد ملی نخبگان برای تغییر تصمیم اخیر هیئت دولت برای اجرا / تغییر رویکرد اعطای جوایز نخبگان

[ad_1]

نائب رئیس بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه با وجود مجوزها هنوز نخبگان به هیئت حاکمه کشور نپیوسته اند، گفت: کارگروه مشترکی توسط گروه امور اداری و گروه مدیریت و برنامه ریزی تشکیل شده است. 6 ماهه 1401 این دستور اجرا می شود.

به گزارش ایسنااعضای هیأت علمی، فارغ التحصیلان برتر دانشگاه ها، دانشجویان آینده نگر، دانشجویان توانمند، برگزیدگان کنفرانس، برگزیدگان ادبی، نامزدهای هنری، برگزیدگان قرآنی و مهندسین و نوآوری میدانی بنیاد ملی نخبگان برای اثربخشی در جامعه و حل مشکلات. از طریق راه حل های نوآورانه

در همین راستا گروه حمایت از نخبگان اخیرا مصوبه ای را در هیئت دولت به تصویب رسانده است که بر اساس آن علاوه بر برگزاری دوره های قدرت، دلایلی برای استخدام آنها در سمت های خاص ارائه شده است. .

موفقیت بنیاد ملی نخبگان در این زمینه و مانند سایر لوایح و قوانین روی کاغذ نخواهد بود و اجرای آن صددرصد اجرا خواهد شد، موضوعی که قائم مقام بنیاد ملی نخبگان تایید می کند این مصوبه برای همه نهادها است. به جز وزارت اطلاعات که شامل کلیه الزامات عملیاتی همراه است. دستوری شامل رویه ها و طراحی سیستم و بارگذاری توسط این کارگروه طراحی می شود که امیدوارند در شش ماهه اول سال 1401 اجرایی شود.

البته یادآور می شود که بنیاد در تلاش است تا مراسم اهدای جوایز را نیز ساماندهی کند و در جهت افزایش اثربخشی نخبگان در کشور تلاش کند به آن جوایز پاداش دهد.

دلایل رد تجهیزات برای جذب نخبگان

دکتر ناصر باقری مقدم در گفت وگو با ایسنا وی با تشریح چالش های پیش روی نخبگان در استخدام تجهیزات، تصریح کرد: ماشین آلات به دلایل مختلف از استخدام نخبگان خودداری کردند. دلایل ارائه شده توسط این ابزارها دلایل درستی بود، به عنوان مثال، آنها اظهار داشتند که نخبگان نخبگان در مسائل مهندسی قدرت دارند. اما آنها در مدیریت و اداره ناتوان هستند که از نظر ما دلیلی منطقی بود.

وی یادآور شد: برای رفع این مشکل در دستور اخیر، بنیاد ملی نخبگان موظف است با همکاری گروه امور اداری و استخدامی، دوره های قدرت نخبگان را تا زمانی که نخبگان به ماشین برسانند، علاوه بر توانمندی های نخبگان، برگزار کند. در مناطق دیگر مانند خوب، قادر.

نائب رئیس بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه این دوره ها از سال آینده راه اندازی می شود، گفت: از سوی دیگر دلایلی برای امتناع از جذب نخبگان وجود داشت و دلیل آن درست نبود. اگر می خواهیم سطح کنترل را افزایش دهیم، باید تلاش کنیم نخبگان را وارد تجهیزات کنیم. با این حال، بسیاری از سازمان ها گفتند که این فرد از سلسله مراتب اداری پیروی نمی کند بنابراین باید از پایین ترین سطوح شروع می کند.

وی یادآور شد: بر اساس تصمیم هیات دولت، نخبگان برای بکارگیری در تجهیزات اجرایی لازم نیست وارد سلسله مراتب اداری شوند، بلکه باید در شرایط موجود از آنها نهایت استفاده را کرد.

باقری مقدم در پاسخ به این سوال که چرا باید این افراد ضمن کارآمدی بیشتر در وضعیت پژوهشی، مدیر تجهیزات باشند، گفت: محور این قانون جدید جذب و جذب نخبگان است و این به معنای کارآفرین بودن نیست. . مدیر و بر آن تاکید می شود.» اغلب این نخبگان باید در مشاغل خاصی فعالیت کنند و برنامه ریزی شغلی برای این دسته از افراد ماشینی نیز به این سمت می رود اما از طرف دیگر یکی از کارکردهای مهم گروه های اقدام است. مدیریت و این نیز تاکید مدیرکل است رهبری استفاده از نخبگان در مدیریت مرکزی ماشین آلات است.

وی گفت: بر همین اساس معتقدیم هر دو نخبه باید در پست های مشخص و همچنین در پست های مدیریتی جذب شوند.

پایداری مکانیکی در جذب نخبگان

باقری مقدم با بیان اینکه توافق نامه بنیاد با هیات دولت به توافق رسیده است، گفت: مصوبه هیات دولت برای همه گروه های اقدام لازم الاجرا است و در نظر داریم سامانه ای را در این حوزه با هدف تبلیغات و اطلاع رسانی عمومی راه اندازی کنیم. «چند نفر از نخبگان کشور به ماشین اقدام پیوسته اند؟

به گفته این مقام مسئول، برای این منظور کارگروه مشترکی از سوی گروه امور اداری و گروه مدیریت و برنامه ریزی تشکیل شده و نمایندگانی از سازمان ها در آن حضور دارند که تمامی الزامات اقدام در این دستور از جمله تشریفات را شامل می شود. و طراحی و بارگذاری کیس سامانه توسط این کارگروه طراحی خواهد شد و امیدواریم این دستور در 6 ماهه اول سال 1401 اجرایی شود.

وی با بیان اینکه ماده 2 دستورالعمل جذب نخبگان در دستگاه های اجرایی شامل همه دستگاه ها به جز وزارت اطلاعات است، اظهار داشت: این دستور برای همه دستگاه ها صادر شده است، ضمن اینکه به همه بنیاد ملی نخبگان معرفی کرده ایم. موسسات در استان ها به نام فرمانداران؛ اما لازم به ذکر است که تنها یک ماه از این مصوبه می گذرد.

باقری مقدم موضوع نخبگان را یک موضوع ملی دانست که همه نهادها باید در آن دخیل باشند و گفت: بنابراین رسیدگی به آن فقط بر عهده بنیاد ملی نخبگان نیست و ما می خواهیم در مقابل ایشان پاسخگو باشیم. چرا اگرچه مجوزها وجود دارد و توانایی افراد سنجیده شده است، اما این افراد هنوز به دستگاه اجرایی کشور نپیوسته اند.

نایب رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: با آنها انجام شده است، تلاش شده از ابزارهای موجود در نخبگان استفاده شود؛ ضمن اینکه این مصوبه تصمیم هیئت دولت است، پیگیری اجرای آن نیز هست.

تغییر رویکرد بنیاد ملی نخبگان در اعطای جوایز نخبگان

نائب رئیس بنیاد ملی نخبگان، بیشتر جوایز اهدایی این بنیاد را بر توانمندی‌های آنها متمرکز کرد و گفت: اما رویکرد ما این است که جوایزی را تعریف کنیم که بیشتر روی کارآمدی متمرکز باشد.

وی گفت: اهدای این جوایز به توانمندسازی نخبگان کمک می کند، اما بخش مهمی که از سال آینده باید در نظر گرفته شود، اعطای جوایزی است که بر این اساس است که نخبگان مشکلی را حل کرده اند.

باقری مقدم با اشاره به اینکه هدف از این رویکرد افزایش کارآمدی نخبگان است، یادآور شد: از امسال روی این حوزه تمرکز خواهیم کرد و با طراحی هایی که انجام خواهد شد، نخبگان به سمت بهره وری بیشتر سوق داده می شوند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها