اعتکاف در 14 مسجد منطقه همدان برگزار می شود

[ad_1]

ایسنا/ همدان دبیر ستاد اعتکاف ناحیه همدان از برگزاری مراسم اعتکاف در 14 مسجد استان خبر داد.

مهدی صلواتیان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه جشن معنوی اعتکاف رمضان در ده سال پایانی ماه مبارک رمضان در سه نوبت برگزار می شود، اظهار کرد: مومنان می توانند سه روز، شش روز و نه روز در این دوره ها شرکت کنند. من هستم.

وی با یادآوری اینکه با توجه به وضعیت تاج، شاهد حضور کمتر مردمی در مراسم اعتکاف در ماه رجب بودیم، گفت: به همین منظور مراسم اعتکاف در ماه مبارک رمضان در تعداد کمتری از مساجد برگزار می شود. «پیش بینی می شود در ماه رمضان بین چهار تا پنج هزار جوان در این مراسم در 14 مسجد شاهد باشیم.

دبیر ستاد اعتکاف ناحیه همدان گفت: این مراسم در شهرستان همدان و شهرستان ها برگزار می شود که در شهر همدان در مسجد اعظم در سه مرحله و با حضور 500 نفر در هر سطح، فریاقیان علی آباد و عراق برگزار می شود.

صلواتیان با اعلام آغاز برنامه های اعتکاف در شهر همدان در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان گفت: این مراسم به صورت جداگانه برای بانوان و آقایان در دو هیئت در مصلی اعظم برگزار می شود. ”

وی شرایط لازم برای شرکت در این آیین را مشخص کرد و گفت: شرایط در نظر گرفته شده برای شرکت کنندگان شامل تزریق دو نوبت واکسن و یا جواب منفی تست PCR است که این ضیافت معنوی با توجه به همگان برگزار خواهد شد. پروتکل های بهداشتی.”

وی به برنامه های مراسم اشاره کرد و گفت: برنامه های فرهنگی مختلفی نیز برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است که از آن جمله می توان به حلقه های معرفت، تلاوت قرآن و صلوات، سخنرانی روحانیون، حضور شاعر تشریفاتی، حضور شاعر اشاره کرد. راویان و علما دوران دفاع مقدس با علما و لین با شهدا، برنامه های عزاداری، نماز شب، محافل با موضوع افزایش جمعیت، مرحله دوم انقلاب، جهاد تفسیر، مهدویت، طب سنتی، تاریخ اسلام و پاسخگویی شبهات، سبک زندگی اسلامی و… و برنامه های ویژه اعتکاف.

دبیر ستاد اعتکاف ناحیه همدان گفت: هزینه ثبت نام برای هر نفر 150 هزار تومان است که پنج وعده صبحانه و شش وعده افطاری می خواهند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها