اعتبار 12 میلیاردی ستاد دیه به آذربایجان غربی

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان غربی نایب رئیس هیئت امنای ستاد دیه کشور از واریز 12 میلیارد ریال اعتبار به ستاد دیه در آذربایجان غربی خبر داد.

سیاقی نایب رئیس هیأت امنای ستاد دیه کشور و قاضی دیوان عالی کشور ضمن قدردانی از کمک های خیرین این اداره، از کمک 12 میلیارد ریالی ستاد دیه به دفتر نخست وزیری استان دیه خبر داد. 10 میلیارد ریال با واردات ستاد دیه استان و 2 میلیارد ریال با پرداخت نقدی به ستاد دیه استان انجام می شود.

همچنین ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی بابیان اینکه اقدامات موثری در راستای آزادی زندانیان مالی و جرائم ناآگاهانه در استان صورت گرفته است، گفت: و شعائر مطابق این وظیفه اخلاقی و الهی است.

وی گفت: بسیاری از افرادی که به خاطر مسائل مالی زندانی شده اند، مجرم نیستند و نیت بدی دارند، بلکه به دلیل شرایط بد اقتصادی آسیب دیده اند. از حادثه ای که ممکن است برای هرکسی اتفاق بیفتد، کار او به زندان افتاد.

رئیس کل دادگستری استان گفت: این زندانیان تا حد زیادی سرپرست خانواده هستند و با زندان وی خانواده وی هستند که دچار مشکل شده و تهدید به مجروحیت می کنند.

عتباتی در خصوص کمک های انجام شده در سال گذشته گفت: سال گذشته 9 میلیارد تومان به ستاد دیه استان کمک شد و 250 زندانی از محل این کمک ها از طریق ستاد دیه آزاد شدند.

رئیس شورای قضایی استان از تجمع اصحاب رسانه به ویژه رسانه ملی که باعث ایجاد این شکنندگی و فرهنگ سازی در جامعه و تغییر نگرش نسبت به زندان و زندانی شد، تقدیر کرد و گفت: با این تلاش ها بخشی از مردم جامعه پشتیبانی می تواند به ستاد دیه ارسال شود و در این مورد نیز طبق معمول به کمک رسانه ها نیاز است.

در ادامه این مراسم محمدی مدیر ارشد زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان گفت: همه ساله شاهد مهربانی وفادار کشور هستیم. مددکارانی که با کمک خود به مرکز زندان کمک می کنند.»

به گزارش ایسنا، مردم نوع دوست، نیکوکار و مهربان ارومیه در این مراسم گلریزان بیش از 4.5 میلیارد تومان برای کمک به زندانیان مالی و جرایم غیر مترقبه کمک کردند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها