اسکان بیش از 167 زائر در مدارس خراسان رضوی در نوروز 1401

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی رئیس اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از اسکان بیش از 167 هزار زائر در نوروز 1401 در مدارس این استان خبر داد.

امیر شوشتری امروز 30 فروردین ماه در ششمین جلسه ستاد خدمات سفر خراسان رضوی که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، گفت: قبل از اسکان مسافران در مدارس قبل از عید نوروز بد نبود، تنها 895 مدرسه با 9078 اتاق برای نوروز بود. اسکان زائران را آماده کردیم و بیش از 167000 زائر در نوروز جذب شدند.

وی گفت: البته در تامین تجهیزات و امکانات مدارس مشکل داشتیم که ارتقای آن زمان و هزینه زیادی را صرف کرد. در حال حاضر تمامی مدارس خراسان رضوی می توانند برای اسکان مسافران تابستانی آماده شوند، اما امکانات مدارس نیاز به ارتقا دارد.

رئیس اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: بیش از 300 ارزیابی و بازرسی ویژه در تمامی مدارس شهرستان در مسیر مشهد انجام شد. . اگر امکانات را ارتقا دهیم قطعا از زائران راضی خواهیم بود.

شوشتری گفت: در مورد الگوی مصرف حامل های انرژی برای مدارس نیز این سوال وجود دارد که با ماندگاری مسافران این میزان به شدت افزایش می یابد.

یوسف بیدخوری معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی در ادامه این نشست گفت: پیش بینی بیش از 119 هزار تخت در واحدهای اقامتی رسمی نوروزی بود که همه آنها در هفته اول به پایان رسید. عيد نوروز. حتی توانایی اقامت در واحدهای اقامتی رسمی بالا بود تا اینکه اول فروردین ماه مجبور شدیم از توان اداره کل آموزش و پرورش، شهرداری مشهد، اداره کل ورزش و جوانان و سایر سازمان ها برای اسکان زائران استفاده کنیم.

وی گفت: زائرانی که به هر دلیلی بدون اسکان مانده بودند از طریق سامانه 137 به واحدهای اسکان در سپاه، شهرستان و مراکز آموزش و پرورش اعزام شدند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: واحدهای اقامتی نیز برای عید سعید فطر و تابستان آمادگی کامل دارند. در واقع با کمتر شدن تعداد مسافران در عید فطر نسبت به نوروز، این روزها از ظرفیت مدارس استفاده نمی کنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها