استقلال اقتصادی بدون خودکفایی در کشاورزی غیرممکن است

[ad_1]

ایسنا/ مازندران استاندار مازندران در همایش و نشست با تشکل های بخش کشاورزی استان ها گفت: استقلال اقتصادی بدون خودکفایی در کشاورزی غیر ممکن است.

سید محمود حسینی پور در همایش و نشست با گروه های کشاورزی مازندران گفت: کشاورزان در حاکمیت اسلامی به کشور افتخار می کنند زیرا امنیت غذایی یکی از ارکان مهم اقتدار ملی است و از این رو کشاورزان نماینده امنیت غذایی هستند.

حسینی پور ادامه داد: دولت در بخش کشاورزی سیاست حمایتی دارد و ساخت و ساز کشور توسط مدیرکل چند سالی است که معطوف به کشاورزی بوده است چرا که مدیرکل معتقد است این بخش باید کشاورزی روغن کشی کند و خوشبختانه کشاورزی. . سالها موفق بوده است.» انجام شد.

استاندار مازندران با بیان اینکه کشاورزان باید از دانش و تخصص جدید در حوزه کشاورزی استفاده کنند گفت: بخش کشاورزی یکی از مهم ترین مولفه های تولید است و راه آهن خوبی برای ثروت کشاورزی کشیده شده است.

حسینی پور ضمن تاکید بر لزوم تولید محصولات کشاورزی برای تجارت بین المللی گفت: از روز اول اعلام کردم کشاورزی اولویت اول استان است چرا که کشاورزی اولویت اول کشور است و باید آن را اجرا کنیم.

وی بیان کرد: پس از کشاورزی، پتانسیل های زیادی در زمینه تجارت، گردشگری و خدمات وجود دارد که باید از آنها به نحو احسن استفاده کنیم.

حاکم مازندران گفت: استقلال اقتصادی بدون خودکفایی در کشاورزی ناممکن است و کشاورزان گنج خداوند در زمین هستند. من به عنوان حاکم مازندران کاملا متعهد به توسعه بخش کشاورزی هستم.

حسینی پور با بیان اینکه مازندران نیازمند تحول در بخش کشاورزی است و در این راستا باید همه اقشار در کنار جهاد کشاورزی نقش مهمی ایفا کنند، گفت: در بخش کشاورزی باید نگاه تحول آفرین وجود داشته باشد و این امر عملی شود. . به حروف.

وی با بیان اینکه کشت گلخانه ای باید در مازندران توسعه یابد، گفت: سند طراحی تولیدات گلخانه ای در مازندران تبیین و اجرا شود. همچنین صنایع تبدیلی در کنار محصولات کشاورزی برای توسعه کشاورزی ضروری است.

استاندار مازندران با تاکید بر کشت گیاهان دارویی در استان گفت: باید به توسعه بذر در کشاورزی توجه زیادی شود و به کشاورزان توجه شود. اصلاح نژاد در دام نیز باید اصلاح شود و نباید از آن غافل شد.

حسینی پور با تاکید بر اینکه تجربه راه اندازی بخش کشاورزی باید جدی گرفته شود، بر توسعه آبزی پروری تاکید کرد و گفت: آبزی پروری مازندران در دنیا مورد توجه است و باید از این ثروتی که خداوند داده و اقتصاد دریا استفاده کنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها