ابزارهایی که باعث ایجاد بیماری آلزایمر می شوند

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی هنگامی که صحبت از ایجاد تومورهای سرطان مغز به میان می‌آید، تابش تلفن همراه همیشه مشکوک بوده است. اکنون نتایج یک مطالعه جدید ارتباط نگران کننده ای بین این دستگاه ها و شروع آلزایمر پیدا کرده است.

محققان می گویند: «استفاده بیش از حد از تلفن همراه، حتی تشعشعات وای فای، می تواند منجر به افزایش سطح کلسیم درون سلولی در مغز شود که یکی دیگر از علائم آشکار بیماری آلزایمر است.

مروری بر چندین مطالعه مرتبط با آلزایمر توضیح می‌دهد که میدان‌های الکترومغناطیسی پالسی تولید شده الکتریکی (EMFs) نیروهای الکتریکی و مغناطیسی قوی را منتشر می‌کنند که بر بدن انسان تأثیر می‌گذارد. به طور خاص، این سیگنال‌های ارتباطی بی‌سیم، کانال‌های کلسیم وابسته به ولتاژ (VGCCn) را فعال می‌کنند که سطوح کلسیم درون سلولی را تنظیم می‌کنند.

هنگامی که میدان های الکترومغناطیسی پالسی تولید شده به صورت الکترونیکی کانال های کلسیم را فعال می کنند، باعث تجمع سریع آنها می شوند که بر مغز تأثیر منفی می گذارد و احتمالاً شروع آلزایمر را تسریع می کند. مطالعات حیوانی نشان داده‌اند که چگونه تغییرات ناشی از میدان‌های الکترومغناطیسی پالسی تولید شده به صورت الکترونیکی در سطح کلسیم درون سلولی به شایع‌ترین نوع افسردگی کمک می‌کند.

Martin L. Paul EM، محقق و استاد این مطالعه در دانشگاه ایالتی واشنگتن، در بیانیه ای گفت که EMF ها از طریق الکترون ها و زمان کار می کنند – نیروهای مغناطیسی را در مقیاس زمانی نانوثانیه تغییر می دهند.

پل گفت: «با هر افزایش ضربان نبض که از گوشی‌های هوشمند، مترهای هوشمند و حتی رادار در وسایل نقلیه خودرویی می‌آید، اوج‌ها در حال افزایش هستند.» شروع نهایی بیماری آلزایمر زودتر از موعد آغاز می‌شود.

دکتر پل گفت: “هم مطالعات ژنتیکی و هم مطالعات انسانی ارتباطی بین افزایش فعالیت VGCC و تعداد فزاینده موارد آلزایمر پیدا کرده اند.” در مجموع، نزدیک به 6 میلیون آمریکایی امروزه تحت تأثیر از دست دادن حافظه هستند که تخمین زده می شود تا سال 2050 سه برابر شود.

12 گزارش اخیر از قرار گرفتن شغلی در معرض EMF نشان داد که کارمندانی که در معرض تشعشع هستند، نسبت به همتایان خود، نسبت به سایرین مبتلا به آلزایمر هستند. تغییرات مرتبط با آلزایمر در مغز می تواند 25 سال قبل از ظاهر شدن علائم واقعی شروع شود. با این حال، این مطالعات نشان داده اند که قرار گرفتن در معرض EMF نیز می تواند این تاخیر را کوتاه کند.

میانگین سنی که پزشکان در آن آلزایمر را تشخیص می دهند نیز طی 20 سال گذشته کاهش یافته است.

دکتر پل می گوید: «این کاهش همزمان با انفجار جهانی در فناوری ارتباطات بی سیم است.» مطالعات اخیر حتی نشان داده است که افراد 30 یا 40 ساله از این بیماری رنج می برند.

محققان نگران این هستند که جوانانی که روزانه چندین ساعت در معرض تلفن های همراه و امواج وای فای قرار می گیرند ممکن است به “زوال عقل دیجیتال” مبتلا شوند.

به طور خاص، گزارشی در سال 2008 نشان داد که دو ساعت قرار گرفتن روزانه در معرض تشعشعات ایستگاه تلفن همراه با شدت کم منجر به آسیب شدید مغزی در موش‌های جوان می‌شود. علاوه بر این، یک سوم موش ها در عرض یک ماه مردند.

از جنبه مثبت، آملودیپین مسدود کننده کانال کلسیم VGCC را با 11 تغییر مختلف مغزی و چهار تغییر رفتاری در موش کاهش داد که نشان دهنده ارتباط بین سطح کلسیم و تأثیر آن بر شروع افسردگی است.

در سال‌های 2013 و 2016، محققان تغییرات خاص آلزایمر را در مغز موش‌هایی که در معرض ضربات EMF قرار داشتند، کشف کردند. این تغییرات در هیپوکامپ، ناحیه ای از مغز که آلزایمر اثرات مخربی دارد، رخ می دهد.

محقق خواهان تحقیق بیشتر در مورد سه موضوع خاص است. اول، پل می گوید، دانشمندان به داده های بیشتری در مورد اسکن های MRI نیاز دارند که اوتیسم را در جوانان و نشانه های زوال عقل دیجیتال نشان می دهد.

در مرحله بعد، ارزیابی قرار گرفتن در معرض EMF برای افراد بین 30 تا 40 سال که تشخیص زودهنگام آلزایمر دریافت می کنند، مهم است. این مطالعات باید میزان قرار گرفتن آنها در معرض تلفن های همراه، برج های تلفن همراه، وای فای، کنتورهای هوشمند و سطوح تشعشعات آلاینده الکتریکی را با سطوح عادی مقایسه کند.

در نهایت، پل خواستار مطالعات بیشتر بر روی افرادی است که بیش از یک سال در نزدیکی آنتن های سلولی کوچک زندگی کرده اند.

این پژوهشگر در پایان گفت: یافته‌های هر یک از این مطالعات باید با عموم مردم به اشتراک گذاشته شود تا همه بتوانند برای کاهش ابتلا به بیماری آلزایمر زودرس گام بردارند.

این یافته ها در مجله Current Alzheimer Research منتشر شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها