آیا شولتز با فروش 100 خودروی زرهی به کیف موافقت می کند؟

[ad_1]

شرکت نظامی آلمان از صدراعظم آلمان خواسته است که با فروش 100 خودروی زرهی به کیف موافقت کند.

به گزارش ایسنا، تولیدکننده اسلحه آلمانی راین متال از اولاف شولتز صدراعظم آلمان خواسته است تا با فروش 100 خودروی زرهی ماردر به دولت اوکراین موافقت کند.

شرکت مستقر در دوسلدورف این درخواست را (اولین در نوع خود از زمان آغاز تهاجم روسیه به اوکراین) در روز پنجشنبه به وزارت اقتصاد گزارش داد که بلافاصله به شورای امنیت فدرال به ریاست شولتز ارسال شد.

این روزنامه آلمانی گزارش داد: بنا به درخواست آنها، این شرکت تصمیم گرفته است این خودروهای زرهی را به سرعت به کیف بفروشد و ممکن است تا چند هفته دیگر اولین مسافران وارد اوکراین شوند.

انتظار می رود شورای امنیت فدرال به ریاست شولتز در چند روز آینده درباره تمایل برلین برای صادرات مستقیم تسلیحات سنگین به کی یف تصمیم گیری کند.

روزنامه آلمانی بیلد همچنین فاش کرد که کیف تلاش کرده است تا خودروهای زرهی Marder را مستقیماً از این شرکت خریداری کند، پس از مخالفت وزارت دفاع آلمان با پیشنهاد شرکت تسلیحات فلزی راین برای تحویل سریع خودروهای زرهی از زرادخانه تسلیحات برای اوکراین.

این در شرایطی است که بین محافل سیاسی و جامعه آلمان بر سر موضوع صادرات تسلیحات به دولت اوکراین اختلاف نظر وجود دارد.

شولتز از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین هوشیار بوده و بنا بر گزارش ها از ارسال تسلیحات سنگین به کی یف خودداری کرده است مگر اینکه اروپا تصمیم بگیرد.

آلمان در سال 2021 بیش از 1.5 میلیارد یورو تسلیحات صادر کرده است. این بیشترین تعداد صادرات تسلیحات در این کشور از سال 2017 است.

بیش از 60 درصد از این صادرات به کشورهای خارج از ناتو، اتحادیه اروپا و مانند آن می رود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها