آزاداندیشی رمز اقتدار امت اسلامی است

[ad_1]

ایسنا/ قم یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری گفت:

حجت الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی امروز در ادامه سلسله نکات توضیحی آئین ختم قرآن کریم در حرم بانوی کرامت، با اشاره به جزء بیست و دوم آیات این موضوع. از امت قوی گفت: آزاد اندیشی یکی از ویژگی های مرجعیت است رسیدن به آزاد اندیشی به معنای واقعی یک نیاز ضروری است که در آیه 46 سوره سبا که قیام خداوند است به آن اشاره شده است.

فرمود: «عصیان خداوند است که انسان خود را از مجادله و امور مادی جدا می کند و از محیط خود قیام می کند و قیام می کند و سپس آزاداندیشی را سرمشق خود قرار می دهد. ”

این استاد همایش تایید کرد: خداوند در این آیه به پیامبر خدا دستور می دهد که حقیقتی کامل به نام قیام الله را به مردم ابلاغ کند و سپس آزاداندیشی را اصلاح کند.

یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: قیام برای خدا یعنی قیام و قیام برای خدا و فاصله گرفتن از عالم مادی که آن مکان به آن تعلق دارد.

حاج ابوالقاسم تصريح كرد: هنگامي كه با موج شرك آشوب و آشفتگي باشد، اگر انسان به دنبال حقيقت باشد، نمي تواند قضاوت صحيحي كند و لذا بايد خود را از تمام جريانات مادي جدا كند تا براي خدا قيام كند.

وی گفت: جامعه دینی برای رسیدن به آزاد اندیشی باید خود را از قید و بندهای مادی گرایی رها کند، زیرا آزاد اندیشی رمز اقتدار یک ملت است و می تواند موجب انقلاب شود تا ایران اسلامی برپا شود. بر قیام به سوی خدا و بر اندیشه های آزاد.

سخنگوی تشریفات بانوی اسرار ادامه داد: ”

وی گفت: امت اسلامی باید قیام کند، فکر کند، آزادانه بیندیشد و بیدار شود تا مظلومیت امت اسلامی را توسط مردم سرافراز افغانستان و مسجدالاقصی ببیند و از مادی گرایی فاصله بگیرد. اولین قدرت جهان.»

مدرس همایش تاکید کرد: هرکس برای خدا قیام کند روزی می بیند که در دست خداست و در برابر خدا جز خدا سجده نمی کند که در آیه 23 سوره فاطر آمده است.

به یاد داشته باشید: مؤمنان واقعی با یاد نعمت های الهی و قیام برای خدا و عبادت و درک جدی که خداوند عزتمند و خاضع است که در آیه 10 سوره فاطر آمده است، در برابر بندگان ضعیف سر تعظیم فرود نمی آورند.

حاج ابوالقاسم خاطرنشان کرد: بر اساس آیه 25 سوره فاطر، هرکس خود را از آزار و اذیت رهایی بخشد به ضعف خود واقف است و با همه مردم خدا را بندگی می کند.

وی گفت: رسیدن به عالم طغیان برای خدا و آزاد اندیشی تحت الشعاع شست و شوی اشیاء و نیاز به دوری از تلاطم دنیای مادی است. اعضای جامعه

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها