آخرین وضعیت برداشت 4200 وجه نقد از حقوق ورودی

[ad_1]

اگرچه قانون بودجه ابلاغ شد و بر اساس آن، سطح محاسبه حقوق گمرکی باید از 4200 به 23 هزار تومان افزایش یابد، اما همچنان به دلیل نامشخص بودن سود بازرگانی و تغییراتی که در عوارض گمرکی نئو اعمال خواهد شد. کالاهای اساسی در حال حاضر بر اساس سال قبل ادامه دارد و پس از تصویب هیات وزیران به مرحله اجرا در خواهد آمد.

به گزارش ایسنا، دانستن قانون بودجه به گمرک، در اهم فعالیت ها بر عهده گمرک است تغییر محاسبه حقوق ورودی وجود دارد؛ براساس تبصره 7 قانون بودجه 1401، نرخ ارز برای محاسبه ارزش گمرکی کالاهای وارداتی در کلیه موارد اعم از محاسبه حقوق ورودی، بر اساس نرخ ETS و عوارض گمرکی 4 درصدی کالاهای اساسی، داروها. ، تجهیزات و ملزومات پزشکی و همچنین واردات کشاورزی و دام باید به یک درصد کاهش یابد. در این مورد، تعهدات گمرکی برای سایر کالاها تغییر نکرده و درصد ثابت مانده است، اما نرخ محاسبه به ETS افزایش یافته است.

با توجه به آن هفته گذشته اداره واردات گمرک به اداره فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی این گروه اظهار داشت: برای پیاده سازی نرخ ارز سامانه مبادلات الکترونیکی در سامانه کامل گمرک، اقدامات لازم به فوریت انجام شود.

در نتیجه تاثیرات تورم بر افزایش حقوق ورودی، صحبت از کاهش سود بازرگانی به گوش می رسد و رئیس گمرک ایران اخیراً اعلام کرده است که حتی تغییراتی در مالیات بر سایر کالاها نیز رخ خواهد داد. مقدسی گفت: وزارت صمت سود بازرگانی همه کالاهای وارداتی را با توجه به اهمیت آنها در تولید و نیاز کشور و همچنین کاهش تعداد طبقات فروشگاه‌ها کاهش داده است که در هفته جاری با موافقت دولت انجام می‌شود. . همچنین وعده کاهش شدید عوارض گمرکی سایر کالاها را داد که قرار است در هفته جاری به تصویب ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برسد تا از افزایش ناموزون واردات بکاهد.

این در هنگام نامگذاری است لطیفی، سخنگوی رویه های ایرانی به ایسنا گفت به نظر می رسد علیرغم آمادگی نرم افزار برای اپلیکیشن ها، تا زمان اعلام سود بازرگانی و عوارض گمرکی از سوی وزارت صمت، همانند سال های گذشته فعالیت می کند و در مقابل برخی گزارش ها مبنی بر تغییر نرخ از 4200 به ETS بوده است. اجرا شده است، هنوز این اتفاق نیفتاده است. .

وی با بیان اینکه تشریفات اداری ابلاغ کتاب ضوابط و صادرات 1401 هنوز در هیات وزیران به تصویب نرسیده است و تا زمان تکمیل آن و درصد سود بازرگانی و حقوق گمرکی کالاهای غیر ضروری تایید و تماس گرفته شده است. اقدامات، همچنان ادامه خواهد داشت در سال گذشته اجرا خواهد شد.

به گفته سخنگوی گمرک ایران، در حال حاضر محاسبه گمرکی روی واردات برای کلیه کالاها اعم از اساسی و غیر اساسی با حقوق گمرکی 4 درصد برای کالاهای اساسی و سایر کالاها مانند سال گذشته بر اساس سطح 4200 است. . سودآوری گمرکی و تجاری اعمال می شود.

لطیفی از سوی دیگر با توجه به اینکه قانون از ابتدا تا پایان سال بودجه را پوشش می دهد، گفت: در تخلیه های اخیر از ابتدای سال جاری گمرک مانند هر سال تعهدی از واردات تازه اثبات شده ایجاد کرده است. . سود و تعرفه، محاسبه و افزایش حقوق ورودی، برای ایجاد تفاوت.

اما در این راستا اقدام به موقع وزارت صمت برای تایید سودآوری بازرگانی حائز اهمیت است که تاکنون اتفاق نیفتاده است، اما در راستای تعهد رئیس کل گمرک مبنی بر بررسی و تعیین وضعیت سود بازرگانی و سایر عوارض گمرکی کالا است. در این هفته اگر این مراحل انجام شود، به زودی محاسبه رویه ها تغییر خواهد کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها